Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Jak sprawdzić, czy jesteś trzeźwy? Na komendzie czy w taksówce?


Rusza wiosenno-letni sezon grillowo-imprezowy, a więc zapewne też suto „zakrapiany”. Przestrzegamy przed wsiadaniem „za kółko” pod wpływem alkoholu i podpowiadamy, gdzie w naszym powiecie można przebadać się alkomatem.

 



W Szczytnie są dwa miejsca, w tym jedno ruchome, gdzie kierowca może przebadać się alkomatem. Jedno z tych miejsc znajduje się w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Alkomat użyczony przez samorząd miejski znajduje się tuż przy „okienku”, w którym interesantów przyjmuje oficer dyżurny.


- Dostęp do urządzenia jest nieograniczony – mówi komisarz Grzegorz Sztymelski. - Przy alkomacie jest instrukcja obsługi, dlatego nie trzeba też prosić o pomoc oficera dyżurnego. Badanie można przeprowadzić samodzielnie.



Badanie alkomatem jest bezpłatne i anonimowe. Można to zrobić o każdej porze.


Reklama


- Oczywiście do komendy należy przyjść pieszo, skorzystać z miejskiego środka transportu lub poprosić kogoś o przywiezienie – mówi komisarz Sztymelski. - Niby to oczywista rzecz, ale zdarzało się, że kierowcy przyjeżdżali do policyjnej jednostki... w stanie nietrzeźwości. Za każdym razem kończyło się to dla nich utratą prawa jazdy i sprawą w sądzie.



Drugie, ruchome miejsce – dla bardziej leniwych, czy oczekujących większej dyskrecji to taksówka korporacji Halo Taxi Ekspres w Szczytnie.


- Mamy certyfikowany alkomat, wystarczy do nas zadzwonić pod numer 89 624 66 66 lub 89 624 22 22 i taksówka z urządzeniem podjedzie pod wskazany adres – mówi Marcin Figórniak z Halo Taxi Ekspres. - Koszt takiego badania na terenie Szczytna to 23 złote, dojeżdżamy też poza miasto, wówczas cena kursu ustalana jest indywidualnie. Na życzenie klienta, jeżeli bardzo zależy mu na dyskrecji, może przyjechać taksówka bez emblematów i koguta.

Reklama

 

 

Fot. Dzielnicowy Paweł Ślubowski udowadnia, że z alkomatu w KPP można korzystać swobodnie, chociaż niekoniecznie dyskretnie.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
    W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

    Rodak


    2022-01-29 08:54:18
  • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
    Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

    Przyjaciel ludu


    2022-01-29 02:17:41
  • Do urzędu już bez gotówki
    No co - kurę trzeba przynieść!

    Śmieszek


    2022-01-28 23:33:54
  • Drogowy boom, przygotowują przetargi
    Zrobimy to za 4 miliony ????

    Marcin


    2022-01-28 21:48:50
  • Dni i Noce wracają do Szczytna
    Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

    Adrian


    2022-01-28 21:19:06
  • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
    Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

    Dariusz


    2022-01-28 20:55:48
  • Dekanat urośnie w... parafie
    Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

    XYZ


    2022-01-28 20:00:56
  • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
    Śmiech

    Krzyś


    2022-01-28 19:56:51
  • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
    Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

    Krzyś


    2022-01-28 19:55:07
  • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
    Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

    Prawda jest taka ze


    2022-01-28 18:32:48