Piątek, 3 Kwiecień, Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Inspektor Iwona Klonowska nowym Komendantem-Rektorem


Po raz pierwszy w historii Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie pokieruje kobieta. 5 marca na to stanowisko została powołana inspektor dr hab. Iwona Klonowska. Zastąpiła na tym stanowisku inspektora Marka Fałdowskiego.Minister Mariusz Kamiński powołał 5 marca 2020 r. insp. dr hab. Iwonę Klonowską na stanowisko Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

6 marca 2020 r. w Auli im. Władysława Stasiaka odbyło się oficjalne wprowadzenie na stanowisko Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wprowadzenia oraz przyjęcia meldunku o objęciu stanowisku Komendanta-Rektora WSPol dokonał gen. insp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji.

 

Insp. Iwona Klonowska rozpoczęła służbę w Policji w 2000 r. jako funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji, gdzie pracowała w sekcji prewencji, a także sekcji do spraw nieletnich. W dalszych latach kariery nowa szefowa policyjnej uczelni była m.in. wykładowcą w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pracowała również jako radca w Zespole Psychologów CSP. Od lipca 2014 r. pełniła służbę w Komendzie Głównej Policji m.in. jako naczelnik wydziału i dyrektor biura.


Reklama

 

Nowa Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w trakcie swojej kariery została odznaczona brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, a także brązową i srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

 

***

 

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to jedyna placówka w Polsce, która prowadzi kursy oficerskie. Zdobyta w czasie kursu specjalistyczna wiedza i umiejętności umożliwiają wykonywanie zadań zawodowych na wyższym poziomie, a także pozwalają na objęcie stanowisk kierowniczych. Absolwenci szkoły oficerskiej to przede wszystkim eksperci pionu służby prewencyjnej bądź kryminalnej.

Reklama

 

Źródło: wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Słuchacz

Mam nadzieję ,że ktoś się w końcu weźmie za wykładowców z WSPOL-u , ich \"ozywki\" i propozycje w stosunku do kobiet na szkółce przechodzi wszelkie granice... , ciekawe czy żona Pana co prowadzi zajęcia na matach była by zachwycona gdyby się dowiedziała co się tam wyprawia ...

Bogdan

A P.Fałdowski - już czas na emeryturę czy doradca Kamińskiego??

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-10-16 13:07:22

Z kartoflem w Nowym Gizewie

  • Czwartek, 2019-10-10 09:04:56

Rusza siatkówka ligowa w nowym UKS

  • Czwartek, 2019-08-15 09:50:18

Problemy z nowym dyrektorem „Sobiecha”

  • Wtorek, 2019-07-30 11:32:20

Debiutanci najlepsi w Nowym Gizewie

  • Środa, 2019-07-10 18:26:20

Muzeum z nowym wyglądem i... wystawą

Reklama


Komentarze