Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Iława kontra osłabiony Pasym

Przed niemal dwoma tygodniami Błękitni rywalizowali w Elblągu z rezerwami miejscowej Olimpii. Z Żuław udało się wrócić z jednym punktem. Tym razem Błękitnych czekał kolejny wyjazd na północ województwa, a zadanie było o tyle trudniejsze, że pasymianie jechali do Iławy bez pięciu podstawowych zawodników.

Błękitni musieli sobie radzić bez podstawowego bramkarza Pawła Brzozowskiego i Tomka Kaczyńskiego (przeziębienie), Olka Dobrzyńskiego (zawieszony za kartki), Kamila Kępki (sprawy prywatne) i Radka Krzewskiego (kontuzja). W efekcie absencji Brzozowskiego po raz pierwszy w forBet IV lidze od pierwszej minuty zagrał rezerwowy bramkarz Krystian Zink.

Pierwsze minuty nie wskazywały, że to Jeziorak był zdecydowanym faworytem. Gra była wyrównana, ale żadna z drużyn nie stworzyła poważniejszego zagrożenia pod bramką rywali. Dopiero po około dwudziestu minutach w dogodnej sytuacji znalazł się Patryk Malanowski. Grający trener Błękitnych minął jednego z obrońców, oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił gracz Jezioraka. Kilkanaście minut później błąd w polu karnym popełnił Arek Sokołowski. Podciął rywala i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Gospodarze skutecznie wykonali rzut karny i tym samym objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą udało im się podwyższyć wynik. Krystian Zink instynktownie obronił pierwszy strzał, ale z odbitką nie miał szans. Do przerwy iławianie prowadzili dwiema bramkami.

Po zmianie stron Błękitni mieli okazję zdobyć bramkę kontaktową, niestety, piłka po strzale głową Kamila Świercza odbiła się od poprzeczki. Pasymianie starali się stwarzać kolejne okazje, ale mądrze grająca defensywa Jezioraka hamowała zagrożenia pod swoją bramką. W ostatnich dziesięciu minutach meczu iławianie zdobyli kolejne dwie bramki i spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 4:0 dla gospodarzy.

Jeziorak Iława - Błękitni Pasym 4:0

Skład: 22. Zink - 4. Sokołowski, 8. Nosowicz, 21. Świercz, 26. Stańczak, 18. Mikulak - 17. Kulesik, 9. Chrzanowski, 16. Kowalewski, 12. Duplicki ('80 5. Chlebowski) - 10. Malanowski.

Niewykorzystani rezerwowi: 3. Żubrowski, 77. Adamczyk.