Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Igor Morawski z poczwórnym złotem. Najlepszy młody „Brazylijczyk” z naszego powiatu

W Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w brazylijskim jujitsu. Wśród 250 zawodników nie zabrakło wojowników z Katany Szczytno. Do walk stanęło aż 7 podopiecznych trenera Jacka Szewczaka.

Najlepiej ze szczecińskiej ekipy zaprezentował się Igor Morawski, który po wspólnej decyzji trenera Jacka Szewczaka wraz z drugim trenerem Katany Kamilem Kołodziejskim, zawalczył w aż czterech kategoriach wagowych. W wyższej niż naturalna, czyli 46 kg miał walczyć tylko treningowo, jednak wicemistrz Polski i mistrz Polski ADCC pokazał, że zdobyte medale nie były dziełem przypadku. W Sochaczewie wywalczył same złote medale. Kończąc wszystkie pojedynki przed czasem, nie pozostawił przeciwnikom żadnych szans.

Ze złotem wrócił również Krzysztof Kędzior, który zwyciężył w kategorii do 30 kg w formule kimon, natomiast bez niego zajął 3 miejsce. Trzy medale dorzucił Adam Zygmuntowicz, na którego szyi zawisły dwa srebrne w formule kimon (46 i 50 kg) oraz brąz w formule no gi do 50 kg.

Po dwa medale zdobyli: Maciej Małkowski, który osiągnął srebrny krążek w kimonach i brąz bez oraz Ernest Waszczuk, który stanął na trzecim miejscu podium w formule kimon i na drugim w formule bez kimon w wadze 78 kg. Ze srebrem z zawodów wrócił Jakub Ochelski (waga plus 55 kg kimona), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Kristian Mikłosz, który zawalczył w formule bez kimon (waga plus 55 kg).