Reklama


Reklama

Hotel Leśna wystawiony na sprzedaż (zdjęcia)


Legenda hotelarstwa w Szczytnie została wystawiona na sprzedaż. Mowa o Hotelu Leśna przy ulicy Ostrołęckiej. Od 1991 roku należy on do Ewy i Norberta Zurbrüggen z Harsewinkel w Niemczech. Przez ostatnie lata był wydzierżawiony mieszkankom Szczytna. Dziś Hotel Leśna można kupić za 1 mln 800 tys. zł. Ale historia Leśnej sięga 1931 roku.Hotel „Leśna” znany dawniej jako Schützenhaus został wybudowany w roku 1931 pośród Lasu Miejskiego. Pomysłodawcą jego budowy był burmistrz Ernest Mey, który wiele dobrego zrobił dla Szczytna. W roku 1938, pod rządami burmistrza Bruno Armgarda, hotel został rozbudowany i na nowo urządzony. Niestety, w czasie II wojny światowej budynek został całkowicie zniszczony. Udało się go odbudować i rozbudować. W obecnym kształcie obiekt funkcjonuje pod nazwą Hotel „Leśna” i należy do niemieckiego biznesmena Norberta Zurbrüggena z Harsewinkel w Niemczech.

 

- Mój mąż włożył ogromnie dużo wysiłku i serca, aby go odbudować – zapewnia Ewa Zurbrüggen. - to magiczne miejsce i rewelacyjnie położone. Do 2000 roku prowadziliśmy go sami, a w końcu wydzierżawiliśmy naszym pracownikom.

 

Niestety, czas pandemii nie jest łaskawy dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i eventowej. Dzierżawcy wypowiedzieli umowę.

 

- Rozumiemy tę decyzję – przyznaje pani Ewa. - Mimo obietnic rządowych branża nie ma wystarczającego wsparcia, a koszty utrzymania infrastruktury nie są małe.


Reklama

 

Właściciele nie chcą już dzierżawić obiektu, szukają kupca.

 

- Niestety, na stałe mieszkamy w Niemczech, a na odległość takiego biznesu nie da się prowadzić – mówi Ewa Zurbrüggen. - Dodatkowo mąż ma już swoje lata, a ja pracuję zawodowo, dlatego podjęliśmy decyzję o sprzedaży hotelu.

 

Pani Ewa podpowiada nawet nowym właścicielom, co zrobić, aby inwestycję zamienić szybko na zysk.

 

- Przy dobrej reklamie i po pandemii można mieć tam naprawdę bardzo wielu gości, bo jest to klimatyczne i pięknie położone miejsce – mówi. - Takich obiektów w skali kraju jest bardzo niewiele. Ten hotel ma swoją historię, duszę. Jest też w dobrym stanie technicznym. Ale oczywiście można go przecież też przebudować, dostosować do nowych realiów. Mógłby tam być na przykład ekskluzywny Dom Pomocy Społecznej. Ale i sam hotel przez lata przynosił nam i dzierżawcom zyski i gdyby nie pandemia pewnie trwałoby tak dalej.

 

Cena wywoławcza za hotel to 1 mln 800 tys. zł. Budynek główny hotelu ma ponad 1000 metrów kwadratowych. Zajmuje działkę o powierzchni 938 m kwadratowych. - Reszta gruntów i budynki to dzierżawa od miasta – mówi pani Ewa. - Są to trzy budynki o łącznej powierzchni 548 m2, a grunty to 20 000 m2. Łącznie jest tam w tej chwili 75 miejsc noclegowych, sala konferencyjna, bungalow z pokojami do wyjęcia, domek myśliwski, w którym też można nocować, restauracja, klub nocny...

Reklama

 

Hotel Leśna swego czasu był najmodniejszym miejscem w naszym powiecie, a nawet województwie. Był to pierwszy hotel w Szczytnie. - Odbywały się tu dansingi, potańcówki, było mnóstwo gości, obiady, kolacje, dyskoteki, to miejsce tętniło życiem i w dzień, i w nocy – wspomina pani Ewa. - Naszymi gośćmi często byli znani politycy, na przykład Włodzimierz Cimoszewicz.

 

W 1994 roku odbył się tu też zjazd ambasadorów. Miejscem, lasem, zielenią, położeniem naszego hotelu zachwycony był ambasador Japonii, który odwiedził nas potem jeszcze kilka razy. Nocowali u nas na przykład Maryla Rodowicz, czy Trubadurzy. Było mnóstwo gości z Niemiec. Zresztą Leśna nadal jest tam znana, bo mąż zadbał o znakomitą reklamę. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem Hotelu Leśna proszę o kontakt telefoniczny 721-014-548 lub 0049 5247 4692.

 

 Komentarze do artykułu

Pamiętamy.

Dużo jest tych znanych polityków co sprzedali za grosze polski majątek.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze