Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Honda w rowie - drogowe podsumowanie weekendu (zdjęcia)


To nie był spokojny weekend na drogach naszego powiatu. Szczycieńscy policjanci obsłużyli kilka zdarzeń drogowych, w tym kolizję Opla z Renault i Kawasaki z Peugeotem. Zatrzymali trzech kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. Dzięki dwóm obywatelskim zgłoszeniom wyeliminowali z ruchu 45-letniego rowerzystę z blisko 3 promilami w organizmie oraz poszukiwaną 56-latkę z gminy Pasym. Zatrzymali również prawo jazdy 50-letniemu kierowcy Mercedesa, który pędził 104 km/h w obszarze zabudowanym. Na szczęście, mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Szczycieńscy policjanci apelują! Sezon dopiero się rozkręca! Przestrzegajmy obowiązujących przepisów i dbajmy o siebie nawzajem.Jazda bez wymaganych uprawnień = 500 złotych mandatu karnego.

 

W miniony piątek (14.05.21r.) parę minut po godzinie 01:00 na ulicy Szczycieńskiej w Pasymiu, funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Ford Mondeo. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

 

W sobotę (15.05.21r.) zaś parę minut przed godziną 05:00 na ulicy Kętrzyńskiego w Wielbarku mundurowi wyeliminowali z ruchu kierowcę pojazdu marki VW. 37-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego również nie posiadał prawa jazdy, mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego Golfa. Tego samego dnia tuż przed północą na ulicy Kościuszki w Pasymiu w ręce szczycieńskich mundurowych wpadł 22-letni kierowca Opla. Mężczyzna ten tak samo jak jego poprzednicy, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Zarówno 21, 37 jak i 22-latek w miejscu podjętych kontroli drogowych zakończyli swoją dalszą jazdę. Ponadto każdy z nich, zgodnie z obowiązującymi przepisami, został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

O 54 km/h w obszarze zabudowanym za szybko. Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy.

 

W sobotę (15.05.21r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Parę minut przed godziną 13:00 policyjny miernik prędkości wskazał, iż nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca pojazdu marki Mercedes jedzie zdecydowanie za szybko. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Warszawy pędził, aż 104 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi za złamanie obowiązujących przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, ukarali 50-latka mandatem i punktami karnymi praz zatrzymali mu na okres 3 miesięcy prawo jazdy.


Reklama

 

Dwa zgłoszenia obywatelskie i nietrzeźwi rowerzyści wyeliminowani z ruchu drogowego.

 

14 maja br. tuż przed północą oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzyma telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że dwoje mieszkańców gminy Pasymia wyeliminowało z ruchu nietrzeźwą rowerzystkę. Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy mundurowi okazało się, że mają oni do czynienia z dobrze im znaną z wcześniejszych interwencji 56-latką.

Z relacji świadków wynikało, że zwrócili oni uwagę kobiecie, aby ta zeszła z roweru, bo ewidentnie jej stan psychofizyczny nie pozwala jej na kierowaniem, jednak usłyszeli tylko liczne wulgaryzmy pod swoim adresem.

56-latka odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego kobiecie została pobrana krew do dalszych specjalistycznych badań. Ponadto, w trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że 56-letnia mieszkanka gminy Pasym posiada status osoby poszukiwanej. Kobieta została zatrzymana przez szczycieńskich policjantów i przewieziona do wskazanego przez sąd zakładu karnego.

 

Natomiast w sobotę (15.05.21r.) tuż przed godziną 19:00 oficer dyżurny odebrał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście, który porusza się na trasie Rudka – Szczytno. Policjanci na ulicy Władysława IV zatrzymali wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę. Podejrzenie zaniepokojonego innego uczestnika ruchu drogowego, potwierdziło się. 45-letni mieszkaniec Szczytna w trakcie badania stanu trzeźwości „wydmuchał” blisko 3 promile. 45-latek za kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości, został ukarany mandatem karnym. Po zakończonej interwencji funkcjonariusze przekazali go pod opiekę rodziny.

 

Kolizja Opla z Renault i Kawasaki z Peugeotem.

 

W miniony weekend szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło w piątek (14.05.21r.) tuż przed godziną 10:00 na ulicy Polskiej w Szczytnie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 50-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty jadąc za pojazdem marki Renault, nie dostosował prędkości i uderzył w jego tył. Renault podróżowała 38-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Na skutek tego zdarzenia została ona przewieziona do szpitala. Na szczęście, jak się okazało nie wymagała dalszej hospitalizacji medycznej. Zarówno 50-latek jak i 38-letnia kierująca w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Reklama

 

Natomiast do drugie zdarzenia drogowego, doszło w sobotę (15.05.21r.) około godz. 13:00 w okolicach miejscowości Świętajno. Z ustaleń mundurowych wynika, że 32-letni kierowca motocykla, wykonując manewr wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności, w wyniku, czego, doprowadził do zderzenia z wykonującą manewr skrętu w lewo kierującą pojazdem marki Peugeot. Kierująca Peugeotem, 41-letnia mieszkanka Szczytna, przewoziła w pojeździe 4 pasażerów. Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało. Na sprawcę kolizji, kierowcę Kawasaki, mundurowi nałożyli mandat karny.

 

 

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczyną dwóch kolizji z udziałem Volvo i Hondy.

 

W minioną niedziele (16.0.521r.) w ciągu zaledwie 10 minut doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. O godz. 18:30 na trasie Jedwabno – Pasym, 36-letni kierowca Volvo na łuku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Mieszkaniec gminy Jedwabno w chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam. Na szczęście, nie wymagał on hospitalizacji medycznej.

 

Natomiast o godzinie 18:40 na trasie Szczytno – Jęcznik, 20-letni kierowca Hondy również nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na pobocze i zatrzymał się na przydrożnym drzewie. 20-letni mieszkaniec Szczytna został przewieziony do szpitala, jednak jak się okazało się nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Podróżował sam.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43