Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Reklama


Reklama

Groniec, Chojnacki czyli poezja w ruinach


Katarzyna Groniec:

 

Urodziłam się 22.02.1972 w Zabrzu. W dzieciństwie było mi trochę przykro, że w dacie moich urodzin dominują dwójki. Szybko zaczęłam mówić, ale nie chciało mi się chodzić. Żeby mnie sprowokować do wysiłku kładziono...


  • Data:

Katarzyna Groniec:

 

Urodziłam się 22.02.1972 w Zabrzu. W dzieciństwie było mi trochę przykro, że w dacie moich urodzin dominują dwójki. Szybko zaczęłam mówić, ale nie chciało mi się chodzić. Żeby mnie sprowokować do wysiłku kładziono zabawki trochę dalej niż na wyciągniecie ręki. Bawiłam się palcami. Zadebiutowałam na komunii siostry mając 1,5 roku. Ku ogólnej konsternacji Mazurkiem Dąbrowskiego.

W 1988 roku Piotr Hajduk i ja wykonaliśmy w duecie standard jazzowy „My Funny Valentine” na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu i wygraliśmy. W 1991 roku zaśpiewałam główną rolę Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro”. Tym sposobem przez kolejnych 9 lat byłam związana z tandemem Józefowicz-Stokłosa biorąc udział we wszystkich produkcjach wychodzących spod ich ręki w Teatrze Studio-Buffo. Szczególnym sentymentem darzę „Nie opuszczaj mnie…”, „Tyle miłości” i „Przeżyj to sam”.


Reklama

 

 

Jarosław Chojnacki

 

Jarosław „Jar” Chojnacki (ur. 1 kwietnia 1964 w Bydgoszczy) – polski muzyk, pieśniarz, kompozytor, wykonawca piosenki literackiej.

Stworzył muzykę do ponad trzydziestu utworów. Większość z nich to klasyczne wiersze takich autorów jak Adam Asnyk, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Miciński, Anna Achmatowa, Federico Garcia Lorca, Julian Tuwim, Krzysztof Karasek, Marek Grala, Grażyna Małkowska, Adrianna Szymańska, Wojciech Fułek, Krzysztof Cezary Buszman.

W roku 2003 ukazała się płyta Chojnackiego do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana, pt. „Zabijanie czasu”, wydana przez Polskie Radio. Na albumie znalazły się nie tylko utwory autorskie, ale również innych kompozytorów jak: Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz, Krzesimir Dębski, Janusz Sent. W 2010 roku wytwórnia Soliton wydała reedycję „Zabijania czasu”.

Reklama

Jest autorem piosenki do filmu pt. „Małopole” czyli świat w reż. Jana Kolskiego nakręconego w 2000 roku oraz trzech teledysków do utworów: „Modlitwa w podróży”, „Bo zawsze przecież” i „Zabijanie czasu”. Teledyski prezentowane były w TV Polsat, TVP Polonia, TV4. Jego aranżacja wiersza Krzysztofa Cezarego Buszmana, na którego tekstach zresztą bazuje swoje piosenki, pt. "Nie wracajmy jeszcze na ziemię" stała się w 2008 roku hymnem Przystanku PaT.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama