Reklama


Reklama

Gminna komunikacja połączy Jedwabno z Pasymiem?


Połączenie Jedwabna ze stacją PKP w Pasymiu może zacznie działać przed wakacjami - mówi wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak. Linia autobusowa ma działać w ramach rządowego programu.Przypomnijmy. Gmina Jedwabno, jako jedyna w naszym powiecie, zdecydowała się przystąpić do rządowego programu, w ramach którego tworzone są połączenia komunikacyjne między miejscowościami, które takich połączeń są pozbawione.

Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno.

 

 

Jedwabno ten brak odczuwało boleśnie, bowiem długi już czas miało połączenia z Olsztynem. By dojechać do stolicy województwa, mieszkańcy musieli najpierw dotrzeć do Szczytna bądź Nidzicy lub też Pasymia. Przystępując do programu, gmina złożyła wniosek na dofinansowanie dwóch połączeń komunikacyjnych. Udało się zorganizować jedno, bo trasa przebiegała tylko przez obszar jednego samorządu. Dłuższe połączenia wymagają międzygminnych porozumień.

 


Reklama

- Pierwsze połączenie, które nadal utrzymujemy, wiedzie do Czarnego Pieca. Tam „nasz” autobus dowozi mieszkańców do przystanku przy drodze krajowej, którędy jeździ do Olsztyna „okejka” - wyjaśnia wójt Ambroziak. - Korzystający z tego połączenia, oczywiście, płacą za bilety, ale ich cena nie jest wysoka. Gmina dokłada 4 zł do każdego kilometra, a wojewoda zwraca nam z tego złotówkę.

 

Mimo że wsparcie rządowe, chociaż w ubiegłym roku mocno wychwalane przez autorów programu, jest znikome, gmina Jedwabno nie rezygnuje. - Na trasę do Czarnego pieca wykupione są 3 bilety miesięczne, a w skali miesiąca przewoźnik sprzedaje też 40-60 biletów indywidualnych – precyzuje wójt.

 

Obecnie rozpoczęły się procedury, mające na celu uruchomienie połączenia autobusowego z Jedwabna do stacji Pasym PKP. Tu już potrzebne jest międzygminne porozumienie. Ono z kolei wymaga podjęcia przez obie rady odpowiednich uchwał. I takie uchwały będą podejmowane na najbliższych sesjach.

Reklama

 

- Nie ma powodu, byśmy nie wsparli gminy Jedwabno, skoro ma ona taką potrzebę – mówi burmistrz Pasymia Cezary Łachmański. - Tym bardziej, że na tym połączeniu będą mogli skorzystać także mieszkańcy Narajt.

 

Czy i kiedy te działania zostaną zakończone – tego nikt nie wie.

 

- Obecnie, w obliczu trwającej pandemii i kryzysu trudno cokolwiek przewidzieć, ale to nie znaczy, że mamy zaprzestać działań – mówi Ambroziak. - Kryzys kiedyś minie, mam nadzieję, że szybko i połączenie z Pasymiem będzie mogło normalnie funkcjonować już podczas wakacji.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Każde zachowane życie to szczęście, no chyba że jest się takim zawistnym skur**synem jak Pan. Chłopak zapierniczał i dostał za to nauczkę poprzez skasowaną furę i uraz który po tym pozostanie. Zresztą skąd Pan wie kto niby finansował ten samochód? A może chłopak zapierniczał żeby się na to dorobić kilka dobrych lat zamiast pisać pierdoły w internecie ;)

  Drogi Panie Kowal


  2020-08-12 19:41:20