Środa, 3 Czerwiec, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary -

Reklama


Reklama

Gminna komunikacja połączy Jedwabno z Pasymiem?


Połączenie Jedwabna ze stacją PKP w Pasymiu może zacznie działać przed wakacjami - mówi wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak. Linia autobusowa ma działać w ramach rządowego programu.Przypomnijmy. Gmina Jedwabno, jako jedyna w naszym powiecie, zdecydowała się przystąpić do rządowego programu, w ramach którego tworzone są połączenia komunikacyjne między miejscowościami, które takich połączeń są pozbawione.

Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno.

 

 

Jedwabno ten brak odczuwało boleśnie, bowiem długi już czas miało połączenia z Olsztynem. By dojechać do stolicy województwa, mieszkańcy musieli najpierw dotrzeć do Szczytna bądź Nidzicy lub też Pasymia. Przystępując do programu, gmina złożyła wniosek na dofinansowanie dwóch połączeń komunikacyjnych. Udało się zorganizować jedno, bo trasa przebiegała tylko przez obszar jednego samorządu. Dłuższe połączenia wymagają międzygminnych porozumień.

 


Reklama

- Pierwsze połączenie, które nadal utrzymujemy, wiedzie do Czarnego Pieca. Tam „nasz” autobus dowozi mieszkańców do przystanku przy drodze krajowej, którędy jeździ do Olsztyna „okejka” - wyjaśnia wójt Ambroziak. - Korzystający z tego połączenia, oczywiście, płacą za bilety, ale ich cena nie jest wysoka. Gmina dokłada 4 zł do każdego kilometra, a wojewoda zwraca nam z tego złotówkę.

 

Mimo że wsparcie rządowe, chociaż w ubiegłym roku mocno wychwalane przez autorów programu, jest znikome, gmina Jedwabno nie rezygnuje. - Na trasę do Czarnego pieca wykupione są 3 bilety miesięczne, a w skali miesiąca przewoźnik sprzedaje też 40-60 biletów indywidualnych – precyzuje wójt.

 

Obecnie rozpoczęły się procedury, mające na celu uruchomienie połączenia autobusowego z Jedwabna do stacji Pasym PKP. Tu już potrzebne jest międzygminne porozumienie. Ono z kolei wymaga podjęcia przez obie rady odpowiednich uchwał. I takie uchwały będą podejmowane na najbliższych sesjach.

Reklama

 

- Nie ma powodu, byśmy nie wsparli gminy Jedwabno, skoro ma ona taką potrzebę – mówi burmistrz Pasymia Cezary Łachmański. - Tym bardziej, że na tym połączeniu będą mogli skorzystać także mieszkańcy Narajt.

 

Czy i kiedy te działania zostaną zakończone – tego nikt nie wie.

 

- Obecnie, w obliczu trwającej pandemii i kryzysu trudno cokolwiek przewidzieć, ale to nie znaczy, że mamy zaprzestać działań – mówi Ambroziak. - Kryzys kiedyś minie, mam nadzieję, że szybko i połączenie z Pasymiem będzie mogło normalnie funkcjonować już podczas wakacji.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26