Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gmina Jedwabno wie jak wyciągnąć kasę z Unii


Gmina Jedwabno to nasz powiatowy lider w wydaniu unijnych pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W latach 2014-2017 wydała 1365 zł i 70 gorszy. Ranking opublikowało Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Fatalnie pod tym względem wypadły powiat (35 zł i 8 groszy) oraz miasto Szczytno (36 zł i 40 groszy).



Ranking obejmuje lata 2014-2017. W zestawieniu brane były pod uwagę wszystkie wydatkowane na inwestycje przez samorządy środki unijne przeliczone na jednego mieszkańca. Dane pochodzą ze sprawozdań budżetowych samorządów oraz danych GUS.

 

Gmina Jedwabno zajęła trzecie miejsce pod względem wydatkowania środków unijnych w województwie warmińsko-mazurskim. W skali kraju jest 80. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydała 1365 zł i 70 groszy. Krajowym liderem pod tym względem jest gmina Ożarowiec, która wydała 6541 zł i 49 groszy. W naszym województwie liderem jest gmina Budry 2176 zł i 61 groszy).

 

Pozostałe nasze gminy wiejskie zajmują miejsca (lista krajowa): 509 Gmina Wiejska Szczytno (515 zł i 6 groszy), 1010 Gmina Dźwierzuty (224,49 zł), 1018 Gmina Świętajno (221,69 zł), 1213 Gmina Wielbark (150,08 zł).

 

Pasym został sklasyfikowany kategorii miasteczek. W skali kraju zajmuje 175 miejsce z wydatkami na poziomie 481,70 zł. Liderem jest tu Krynica, która wydała 8879,42 zł na mieszkańca. W skali województwa Pasym zajął 13 miejsce, liderem jest Górowo Iłowieckie – 2373,57 zł.


 

Zdecydowanie najsłabiej w rankingu wypadają powiat szczycieński i samo miasto Szczytno. Z wyliczeń „Wspólnoty” wynika, że powiat szczycieński znajduje się dopiero na 179 miejscu, a jego wydatki z środków unijnych to zaledwie 35,08 zł. W skali województwa jest 15. Najwyżej w skali kraju notowany jest powiat przasnyski – 1298,89 zł. Z kolei na drugim miejscu znalazł się powiat lidzbarski z wydatkami rzędu 922,61 zł, jednocześnie lider wojewódzki.

 

Nie lepiej wygląda sytuacja samego miasta Szczytno. Sklasyfikowano je na 239 miejscu z wydatkami w kwocie 36,40 zł. W skali województwa daje to 16 miejsce wśród miast powiatowych. Najlepiej w kraju pod tym względem wygląda Biłgoraj – 2335,09 zł. Na drugim miejscu znalazł się Lidzbark Warmiński z kwotą 1214,17 zł.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-20 18:40:22

GOPS dzieli kasę i... sklepy w Dźwierzutach

  • Czwartek, 2019-05-09 11:40:37

Siedmiu nowych sołtysów w gminie Jedwabno

  • Piątek, 2019-05-03 10:40:44

Jedwabno najlepsze... na drogach

  • Piątek, 2019-03-15 09:13:21

Filmowe spotkanie w GOK Jedwabno

  • Niedziela, 2019-02-10 12:33:17

Jedwabno podzieliło pieniądze na organizację


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK