Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gmina Jedwabno wie jak wyciągnąć kasę z Unii


Gmina Jedwabno to nasz powiatowy lider w wydaniu unijnych pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W latach 2014-2017 wydała 1365 zł i 70 gorszy. Ranking opublikowało Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Fatalnie pod tym względem wypadły powiat (35 zł i 8 groszy) oraz miasto Szczytno (36 zł i 40 groszy).



Ranking obejmuje lata 2014-2017. W zestawieniu brane były pod uwagę wszystkie wydatkowane na inwestycje przez samorządy środki unijne przeliczone na jednego mieszkańca. Dane pochodzą ze sprawozdań budżetowych samorządów oraz danych GUS.

 

Gmina Jedwabno zajęła trzecie miejsce pod względem wydatkowania środków unijnych w województwie warmińsko-mazurskim. W skali kraju jest 80. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydała 1365 zł i 70 groszy. Krajowym liderem pod tym względem jest gmina Ożarowiec, która wydała 6541 zł i 49 groszy. W naszym województwie liderem jest gmina Budry 2176 zł i 61 groszy).

 

Pozostałe nasze gminy wiejskie zajmują miejsca (lista krajowa): 509 Gmina Wiejska Szczytno (515 zł i 6 groszy), 1010 Gmina Dźwierzuty (224,49 zł), 1018 Gmina Świętajno (221,69 zł), 1213 Gmina Wielbark (150,08 zł).

 

Pasym został sklasyfikowany kategorii miasteczek. W skali kraju zajmuje 175 miejsce z wydatkami na poziomie 481,70 zł. Liderem jest tu Krynica, która wydała 8879,42 zł na mieszkańca. W skali województwa Pasym zajął 13 miejsce, liderem jest Górowo Iłowieckie – 2373,57 zł.


 

Zdecydowanie najsłabiej w rankingu wypadają powiat szczycieński i samo miasto Szczytno. Z wyliczeń „Wspólnoty” wynika, że powiat szczycieński znajduje się dopiero na 179 miejscu, a jego wydatki z środków unijnych to zaledwie 35,08 zł. W skali województwa jest 15. Najwyżej w skali kraju notowany jest powiat przasnyski – 1298,89 zł. Z kolei na drugim miejscu znalazł się powiat lidzbarski z wydatkami rzędu 922,61 zł, jednocześnie lider wojewódzki.

 

Nie lepiej wygląda sytuacja samego miasta Szczytno. Sklasyfikowano je na 239 miejscu z wydatkami w kwocie 36,40 zł. W skali województwa daje to 16 miejsce wśród miast powiatowych. Najlepiej w kraju pod tym względem wygląda Biłgoraj – 2335,09 zł. Na drugim miejscu znalazł się Lidzbark Warmiński z kwotą 1214,17 zł.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-09-11 13:06:40

Gmina zadbała o transport do Olsztyna

  • Środa, 2019-08-28 18:02:07

Uczniowie dostaną kasę na koniec wakacji

  • Poniedziałek, 2019-08-26 12:48:48

Sołtys uratowała grubą kasę turystom

  • Niedziela, 2019-08-04 21:24:19

Gmina Dźwierzuty znalazła partnera

  • Niedziela, 2019-07-14 21:05:26

Gmina Szczytno wybuduje amfiteatr w Lipowcu


Komentarze

  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:18:24
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:11:26
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:57:52
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:50:55
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
    Autor: Marek R.
    2019-09-22 02:31:15
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
    Autor: Paulina
    2019-09-21 22:18:51
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
    Autor: Natalia
    2019-09-21 22:11:33
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
    Autor: Tomasz
    2019-09-21 22:01:12
  • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
    Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-09-21 20:50:48
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
    Autor: Śmieszek
    2019-09-21 20:45:05