Reklama


Reklama

Gmina Jedwabno wie jak wyciągnąć kasę z Unii


Gmina Jedwabno to nasz powiatowy lider w wydaniu unijnych pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W latach 2014-2017 wydała 1365 zł i 70 gorszy. Ranking opublikowało Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Fatalnie pod tym względem wypadły powiat (35 zł i 8 groszy) oraz miasto Szczytno (36 zł i 40 groszy).



Ranking obejmuje lata 2014-2017. W zestawieniu brane były pod uwagę wszystkie wydatkowane na inwestycje przez samorządy środki unijne przeliczone na jednego mieszkańca. Dane pochodzą ze sprawozdań budżetowych samorządów oraz danych GUS.

 

Gmina Jedwabno zajęła trzecie miejsce pod względem wydatkowania środków unijnych w województwie warmińsko-mazurskim. W skali kraju jest 80. W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydała 1365 zł i 70 groszy. Krajowym liderem pod tym względem jest gmina Ożarowiec, która wydała 6541 zł i 49 groszy. W naszym województwie liderem jest gmina Budry 2176 zł i 61 groszy).

 

Pozostałe nasze gminy wiejskie zajmują miejsca (lista krajowa): 509 Gmina Wiejska Szczytno (515 zł i 6 groszy), 1010 Gmina Dźwierzuty (224,49 zł), 1018 Gmina Świętajno (221,69 zł), 1213 Gmina Wielbark (150,08 zł).


Reklama

 

Pasym został sklasyfikowany kategorii miasteczek. W skali kraju zajmuje 175 miejsce z wydatkami na poziomie 481,70 zł. Liderem jest tu Krynica, która wydała 8879,42 zł na mieszkańca. W skali województwa Pasym zajął 13 miejsce, liderem jest Górowo Iłowieckie – 2373,57 zł.

 

Zdecydowanie najsłabiej w rankingu wypadają powiat szczycieński i samo miasto Szczytno. Z wyliczeń „Wspólnoty” wynika, że powiat szczycieński znajduje się dopiero na 179 miejscu, a jego wydatki z środków unijnych to zaledwie 35,08 zł. W skali województwa jest 15. Najwyżej w skali kraju notowany jest powiat przasnyski – 1298,89 zł. Z kolei na drugim miejscu znalazł się powiat lidzbarski z wydatkami rzędu 922,61 zł, jednocześnie lider wojewódzki.

Reklama

 

Nie lepiej wygląda sytuacja samego miasta Szczytno. Sklasyfikowano je na 239 miejscu z wydatkami w kwocie 36,40 zł. W skali województwa daje to 16 miejsce wśród miast powiatowych. Najlepiej w kraju pod tym względem wygląda Biłgoraj – 2335,09 zł. Na drugim miejscu znalazł się Lidzbark Warmiński z kwotą 1214,17 zł.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-07-17 10:19:24

Jedwabno znalazło się pod wodą (zdjęcia)

  • Środa, 2020-07-01 15:31:08

Gmina tworzy PSZOK w Kamionku

  • Wtorek, 2020-06-09 10:22:47

Gmina z bezludnymi wsiami

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja