Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Galeria Jurand odsłania tajemnice


Empik, restauracja Sphinx, czy kino Cinema Lumiere – to już pewniaki, które pojawią się w Galerii Jurand w Szczytnie. Obiekt zostanie otwarty najprawdopodobniej w marcu.Pierwszym najemcą, o którym poinformował inwestor był Empik. Zapewne ucieszy to wielu miłośników tej sieciówki, która specjalizuje się w sprzedaży m.in.: książek, wydawnictw muzycznych, filmów, gier, programów, audiobooków i akcesoriów komputerowych oraz prasy, a także biletów na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

 

 

W Galerii Jurand ma pojawić się też kino z sieci Cinema Lumiere. To z pewnością doskonała wiadomość dla miłośników filmów.


Reklama

 

 

Trzecim oficjalnym najemcą, którym chwali się inwestor jest restauracja sieci SPHINX. Z pewnością namiesza ona na naszym lokalnym rynku gastronomicznym.

 

 

 

Więcej informacji na temat nowej galerii w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

Reklama

 

Fot. Facebook Galeria Jurand Szczytno

 Komentarze do artykułu

Obserwatorka

Ja też jestem za dancingiem!!!!

Ali

Lokalizacja bez parkingu to dla miasta będzie paraliż. Już teraz nie jest łatwo a będzie tragicznie. Jak ktoś planował taki obiekt to mógł troszkę pomyśleć!!

massakra

Zdumiewające! W tym mieście, cokolwiek by nie było robione - zawsze jest do d. - nieustające narzekania i krytyka. To naprawdę was nie nudzi? Co za róznica czy to się zwie galerią, domem handlowym czy czymkolwiek innym? Niech sobie to będzie np. wielosklep wielopoziomowy. Nie ma parkingu? No to na spacer, z korzyścią dla nóg i powietrza. Poza tym to problem inwestora. Skoro uznal, że mu wielki parking nie jest potrzebny i inwestuje miliony w mieście, to pewnie sobie to jakoś wyliczył. Że problem jakiś sla istniejącej gastronomii? Z co to? Czy ona ma monopol? Zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a jeśli komuś zaszkodzi, to może tylko oznaczać, że z tego kogoś dupa nie biznesmen. Nie buduje się nic w Szczytnie - źle, buduje się - też źle. To jakiś absurd.

Zbyszek

Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.

Krajan

No dobrze, nie miałem racji, że teren jest własnością miejską. Ale czy to powoduje, że miasto nie jest odpowiedzialne za obiekty, które są wznoszone w jego obrębie? Czy to znaczy, że każdy komu przyjdzie do głowy wybudować na swoim prywatnym terenie w centrum miasta jakieś coś - ma być zaakceptowane? To jest nasz wspólna przestrzeń publiczna - a nie tylko tego \"inwestora\", co do jego gustów można mieć duże wątpliwości. Od tego właśnie są odpowiednie służby w urzędzie miasta, powiatu, konserwatora. Ale jak ktoś o to nie dba - to będziemy mieć takie klocki w samym centrum małego miasta? Bo nikomu na tym nie zależy - jedyne co - to liczy się kasa. Gratulujemy p. burmistrz Górskiej

Do Krajana...

Te Krajan, Ty się trochę dokształć, a nie bzdury wypisujesz. Przede wszystkim teren, na którym powstaje Galeria Jurand nigdy nie był miejski. Inwestor kupił go od właściciela kina jurand, o ile pamietam należało ono do firmy z Gdańska.

Krajan

No właśnie - jak się wam nie podoba - zróbcie lepiej!. A kto mnie się pytał, jako mieszkańca Szczytna, czy podoba mi się to, co inwestor na wykupionym od miasta terenie, chce wybudować. Miasto sprzedając grunt powinno zadbać o to, aby był zagospodarowany tak, by nie szpecił centrum miasta. I dopilnować tego. Ale jak inwestor opóźniał się z realizacją, a miasto miało na karku pretensje, że teren po kinie \"Jurand\" jest wielkim, zarośniętym wykopem. Więc wespół zespół przyklepali coś, co nie zasługuje na miano galerii, tylko centrum handlowo-usługowego w miejscowości - bez urazy - gminnej.

Gość

Po co krytykować. To prywatna inwestycja, można zrobić konkurencję, a nie tylko bla, bla, bla. Zróbcie lepiej

Krajan

To coś, co się nazywa galerią \"Jurand\" wygląda jak barak. Albo trochę podretuszowany dawny RDT w Szczytnie. To wrzód w centrum miasta po latach nicnierobienia. Widać, że projekt robiony na chybcika po to, by wreszcie wywiązać się z zobowiązań i spełnić minimalne kryteria. To już mi się bardziej podoba \"tort\" przy kościele ewangelickim. A co tam będzie w środku - to sprawa właścicieli obiektu - makabryły. Skończy się na tzw. chińczyku.

Korniszon

Andrzejo, trzeba będzie się trochę z pisowni języka polskiego podszkolić.

Rysiek z Klanu

A czy Sexshop bydzie?

Robert

Przydałaby się restauracja z dancingiem jak za czasów PRL. Młodych to pewnie nie interesuje ale starsi mieliby gdzie się pobawić wieczorami. Stoliki, obiad, wódeczka i parkiet na tańce.

JJ

Jakie miasto taka galeria hehehehe

Kebabowiec

Berlin döner kebap!!!

andzejo

ale pojebana akcja nie bendzie trzeba do olsztyna jezdzic

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2020-02-25 20:00:54

Kino w Galerii Jurand wraca do historii

 • Środa, 2020-02-19 19:33:37

Kolejna galeria wchodzi do Szczytna

 • Wtorek, 2019-12-31 15:10:54

Sylwester na Placu Juranda

 • Środa, 2019-08-21 13:06:27

II Turniej Rycerski o Puchar Juranda

 • Sobota, 2019-08-10 20:46:30

Co dalej z Galerią Mazur?

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama