Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Galeria Jurand odsłania tajemnice


Empik, restauracja Sphinx, czy kino Cinema Lumiere – to już pewniaki, które pojawią się w Galerii Jurand w Szczytnie. Obiekt zostanie otwarty najprawdopodobniej w marcu.Pierwszym najemcą, o którym poinformował inwestor był Empik. Zapewne ucieszy to wielu miłośników tej sieciówki, która specjalizuje się w sprzedaży m.in.: książek, wydawnictw muzycznych, filmów, gier, programów, audiobooków i akcesoriów komputerowych oraz prasy, a także biletów na wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

 

 

W Galerii Jurand ma pojawić się też kino z sieci Cinema Lumiere. To z pewnością doskonała wiadomość dla miłośników filmów.


Reklama

 

 

Trzecim oficjalnym najemcą, którym chwali się inwestor jest restauracja sieci SPHINX. Z pewnością namiesza ona na naszym lokalnym rynku gastronomicznym.

 

 

 

Więcej informacji na temat nowej galerii w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

Reklama

 

Fot. Facebook Galeria Jurand Szczytno

 Komentarze do artykułu

Obserwatorka

Ja też jestem za dancingiem!!!!

Ali

Lokalizacja bez parkingu to dla miasta będzie paraliż. Już teraz nie jest łatwo a będzie tragicznie. Jak ktoś planował taki obiekt to mógł troszkę pomyśleć!!

massakra

Zdumiewające! W tym mieście, cokolwiek by nie było robione - zawsze jest do d. - nieustające narzekania i krytyka. To naprawdę was nie nudzi? Co za róznica czy to się zwie galerią, domem handlowym czy czymkolwiek innym? Niech sobie to będzie np. wielosklep wielopoziomowy. Nie ma parkingu? No to na spacer, z korzyścią dla nóg i powietrza. Poza tym to problem inwestora. Skoro uznal, że mu wielki parking nie jest potrzebny i inwestuje miliony w mieście, to pewnie sobie to jakoś wyliczył. Że problem jakiś sla istniejącej gastronomii? Z co to? Czy ona ma monopol? Zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a jeśli komuś zaszkodzi, to może tylko oznaczać, że z tego kogoś dupa nie biznesmen. Nie buduje się nic w Szczytnie - źle, buduje się - też źle. To jakiś absurd.

Zbyszek

Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.

Krajan

No dobrze, nie miałem racji, że teren jest własnością miejską. Ale czy to powoduje, że miasto nie jest odpowiedzialne za obiekty, które są wznoszone w jego obrębie? Czy to znaczy, że każdy komu przyjdzie do głowy wybudować na swoim prywatnym terenie w centrum miasta jakieś coś - ma być zaakceptowane? To jest nasz wspólna przestrzeń publiczna - a nie tylko tego \"inwestora\", co do jego gustów można mieć duże wątpliwości. Od tego właśnie są odpowiednie służby w urzędzie miasta, powiatu, konserwatora. Ale jak ktoś o to nie dba - to będziemy mieć takie klocki w samym centrum małego miasta? Bo nikomu na tym nie zależy - jedyne co - to liczy się kasa. Gratulujemy p. burmistrz Górskiej

Do Krajana...

Te Krajan, Ty się trochę dokształć, a nie bzdury wypisujesz. Przede wszystkim teren, na którym powstaje Galeria Jurand nigdy nie był miejski. Inwestor kupił go od właściciela kina jurand, o ile pamietam należało ono do firmy z Gdańska.

Krajan

No właśnie - jak się wam nie podoba - zróbcie lepiej!. A kto mnie się pytał, jako mieszkańca Szczytna, czy podoba mi się to, co inwestor na wykupionym od miasta terenie, chce wybudować. Miasto sprzedając grunt powinno zadbać o to, aby był zagospodarowany tak, by nie szpecił centrum miasta. I dopilnować tego. Ale jak inwestor opóźniał się z realizacją, a miasto miało na karku pretensje, że teren po kinie \"Jurand\" jest wielkim, zarośniętym wykopem. Więc wespół zespół przyklepali coś, co nie zasługuje na miano galerii, tylko centrum handlowo-usługowego w miejscowości - bez urazy - gminnej.

Gość

Po co krytykować. To prywatna inwestycja, można zrobić konkurencję, a nie tylko bla, bla, bla. Zróbcie lepiej

Krajan

To coś, co się nazywa galerią \"Jurand\" wygląda jak barak. Albo trochę podretuszowany dawny RDT w Szczytnie. To wrzód w centrum miasta po latach nicnierobienia. Widać, że projekt robiony na chybcika po to, by wreszcie wywiązać się z zobowiązań i spełnić minimalne kryteria. To już mi się bardziej podoba \"tort\" przy kościele ewangelickim. A co tam będzie w środku - to sprawa właścicieli obiektu - makabryły. Skończy się na tzw. chińczyku.

Korniszon

Andrzejo, trzeba będzie się trochę z pisowni języka polskiego podszkolić.

Rysiek z Klanu

A czy Sexshop bydzie?

Robert

Przydałaby się restauracja z dancingiem jak za czasów PRL. Młodych to pewnie nie interesuje ale starsi mieliby gdzie się pobawić wieczorami. Stoliki, obiad, wódeczka i parkiet na tańce.

JJ

Jakie miasto taka galeria hehehehe

Kebabowiec

Berlin döner kebap!!!

andzejo

ale pojebana akcja nie bendzie trzeba do olsztyna jezdzic

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2020-07-06 20:42:38

Cinema Lumiere zastąpiło Kino Jurand

 • Środa, 2020-05-27 15:13:18

Vistula w Galerii Jurand

 • Wtorek, 2020-05-26 14:53:29

Galerii Jurand otwiera kolejny salon

 • Poniedziałek, 2020-05-11 13:51:22

Koronawirus pokonał Juranda oraz Dni i Noce

 • Niedziela, 2020-05-10 19:08:00

Galeria Arkadia już zaznaczyła swój ślad

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41