Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Finał prędkości i warunków pogodowych – astra w rowie


Miniony weekend okazał się dość trudny dla kierowców. Warunki atmosferyczne im nie sprzyjały. Ulewy, silne wiatry, powalone na drogach drzewa utrudniały jazdę. Nie obyło się bez kolizji. Do jednej z nich doszło na trasie Wielbark – Szymanki.

 25-letni kierowca Astry nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nic mu się nie stało. W chwili zdarzenia był trzeźwy.


Reklama

 

Do kolizji doszło w piątek, 7 lipca, parę minut po godzinie 18. - Pracujący na miejscu tego zdarzenia drogowego mundurowi ustalili, że 25-letni kierowca Astry nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

 

 

Policjanci przypominają!

Reklama

 

Podczas opadów deszczu na drogach bywa bardzo ślisko. Zachowajmy większy dystans od poprzedzającego nas pojazdu. Ulewny deszcz wydłuża drogę hamowania, powoduje parowanie szyb i znacznie organiczna widoczność. Podczas burzy nie zatrzymuj się pod drzewami, ani na poboczu drogi. Idealnym rozwiązaniem byłby zjazd na parking lub na stację paliw. Ale na tak szczęśliwy zbieg okoliczności nieczęsto można liczyć. Dlatego jeżeli ekstremalna burza, uniemożliwia nam bezpieczna jazdę należy zjechać z drogi poza jej pobocze. Postój na poboczu, nawet z włączonymi światłami awaryjnymi, przy słabej widoczności oznacza ryzyko najechania na nasze auto przez samochody nadjeżdżające z tyłu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze