Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Fałszywe zgłoszenia zakończone mandatami


Spore kłopoty może mieć 61-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Wezwał policję twierdząc, że nieznana mu grupa osób wdarła się do jego domu, zdemolowała go i urządziła sobie w nim libację. Z kolei w Wielbarku policjanci pojechali szukać „zaginionej” kobiety. W obu przypadkach prawda okazała się zupełnie inna...Takie zgłoszenie dyżurny szczycieńskiej jednostki odebrał w czwartek, 6 czerwca około godziny 2 w nocy. Skierowano tam, patrol policji. - W mieszkaniu zastano nietrzeźwego zgłaszającego – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - W rozmowie z bratem „pokrzywdzonego” ustalono, iż nieporządek w domu wynika z „ciągu alkoholowego”, w którym od kilkunastu dni jest jego brat, i że w dniu dzisiejszym nie było u nich w domu żadnych osób.

 

 

Wobec nieodpowiedzialnego zachowania 61-latka, mieszkańca gminy Świętajno policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie.

 

 

Z kolei około godziny 06.30 szczycieńscy policjanci zostali skierowani do jednej z miejscowości w gminie Wielbark, gdzie miałom dojść do zaginięcia kobiety. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce nie potwierdzili zgłoszenia.

 

- Ustalili, że kobieta, która miała rzekomo zaginąć, noc spędziła w pomieszczeniu gospodarczym po tym, jak podczas kłótni z partnerem dla „świętego spokoju” wyszła z domu – mówi policjantka. - W obecności policjantów kobieta bezpiecznie wróciła do domu oświadczając, iż do żadnego zaginięcia nie doszło.


 

Mieszkaniec gminy Wielbark został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

 

 

Zachowanie obu mężczyzn zostało przez policjantów zakwalifikowane jako wykroczenie z art. 66 kodeksu wykroczeń - polegające na bezpodstawnym wezwaniu policji. Jak wynika z treści powyższego artykułu kodeksu wykroczeń: „kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych”.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2018-02-16 13:35:48

Szczycieńska drogówka sypnęła mandatami


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50