Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Fałszywe zgłoszenia zakończone mandatami


Spore kłopoty może mieć 61-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Wezwał policję twierdząc, że nieznana mu grupa osób wdarła się do jego domu, zdemolowała go i urządziła sobie w nim libację. Z kolei w Wielbarku policjanci pojechali szukać „zaginionej” kobiety. W obu przypadkach prawda okazała się zupełnie inna...



Takie zgłoszenie dyżurny szczycieńskiej jednostki odebrał w czwartek, 6 czerwca około godziny 2 w nocy. Skierowano tam, patrol policji. - W mieszkaniu zastano nietrzeźwego zgłaszającego – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - W rozmowie z bratem „pokrzywdzonego” ustalono, iż nieporządek w domu wynika z „ciągu alkoholowego”, w którym od kilkunastu dni jest jego brat, i że w dniu dzisiejszym nie było u nich w domu żadnych osób.

 

 

Wobec nieodpowiedzialnego zachowania 61-latka, mieszkańca gminy Świętajno policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie.

 

 

Z kolei około godziny 06.30 szczycieńscy policjanci zostali skierowani do jednej z miejscowości w gminie Wielbark, gdzie miałom dojść do zaginięcia kobiety. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce nie potwierdzili zgłoszenia.

 

- Ustalili, że kobieta, która miała rzekomo zaginąć, noc spędziła w pomieszczeniu gospodarczym po tym, jak podczas kłótni z partnerem dla „świętego spokoju” wyszła z domu – mówi policjantka. - W obecności policjantów kobieta bezpiecznie wróciła do domu oświadczając, iż do żadnego zaginięcia nie doszło.


 

Mieszkaniec gminy Wielbark został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

 

 

Zachowanie obu mężczyzn zostało przez policjantów zakwalifikowane jako wykroczenie z art. 66 kodeksu wykroczeń - polegające na bezpodstawnym wezwaniu policji. Jak wynika z treści powyższego artykułu kodeksu wykroczeń: „kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych”.

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-02-16 13:35:48

Szczycieńska drogówka sypnęła mandatami


Komentarze

  • Radni nie chcą dawać prezentów
    No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
    Autor: Śmieszek
    2019-08-16 14:53:29
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
    Autor: Slawomir
    2019-08-16 11:26:01
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
    Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
    2019-08-14 19:00:22
  • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
    Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
    Autor: Ariia
    2019-08-14 12:35:26
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
    Autor: Dżordż
    2019-08-13 14:18:22
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
    Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
    2019-08-13 14:06:11
  • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
    Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
    Autor: Jarek
    2019-08-13 14:02:00
  • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
    Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
    Autor: Wodnik
    2019-08-13 13:09:16
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
    Autor: Facebook wszystko przyjmie....
    2019-08-13 11:10:29
  • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
    Powodzenia i samych sukcesów!
    Autor: Super
    2019-08-13 09:29:36