Poniedziałek, 26 Październik, Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy -

Reklama


Reklama

Dzielnicowy ugasił forda na skrzyżowaniu


Na skrzyżowaniu ulic Odrodzenia z Warszawską zapalił się ford mondeo. Spod maski auta zaczął wydobywać się dym. Na ratunek kierowcy ruszył dzielnicowy mł. asp. Karol Ponikiewski, który akurat pełnił służbę w tym rejonie.Dzielnicowy około godziny 9 w sobotę, 26 września zauważył stojącego na skrzyżowaniu świetlnym forda mondeo, a spod maski auta wydobywał się dym. Dzielnicowy natychmiast zareagował.


Reklama

 

Reklama

 

- Zatrzymał pojazd służbowy i wyciągnął z niego gaśnicę – relacjonuje sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Następnie podbiegł do płonącego pojazdu i ugasił ogień, który zajął już częściowo elementy silnika. Mł. asp. Karol Ponikiewski poinformował też oficera dyżurnego o chwilowych utrudnieniach w ruchu drogowym. Gdy upewnił się, że kierowcy już nic nie zagraża wspólnie z nim przepchnął pojazd w bezpieczne miejsce i pomógł wezwać pomoc drogową.

 

 

Mieszkaniec województwa śląskiego podziękował dzielnicowemu za pomoc.

 

- Pomimo, iż mężczyzna jest kierowcą od wielu lat to taka sytuacja spotkała go po raz pierwszy – mówi sierżant Manelska.

 Komentarze do artykułu

Ja

Tygodnik Policyjny

JanEk

nie no bohater dać mu złota palę kupa gliniarzy co dzień się naraża ratuje ludzi ale mają źle nazwisko a jak plecak zgasi truchło to na piedestał z nim żenada zrobił to za co bierze kasę żadne osiągnięcie

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze