Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dzielnicowi odwiedzili uczniów


Bezpieczeństwo na drodze, w domu, na podwórku, w kontakcie z obcymi, zagrożenia związane z korzystaniem z akwenów wodnych - między innymi takie tematy poruszyli dzielnicowi gmin Świętajno i Dźwierzuty w trakcie spotkań z uczniami.O odpowiedzialności prawnej osób nieletnich opowiadał dzielnicowy mł. asp. Piotr Soliwoda w Gimnazjum w Świętajnie. Funkcjonariusz wytłumaczył uczniom co dzieje się gdy nieletni wchodzi w konflikt z prawem i jakie może ponieść konsekwencje. W trakcie spotkania przestrzegał także przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków odurzających.

Podczas spotkania sierż. Izabela Głowacka z zespołu ds. nieletnich przybliżyła uczniom zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Wytłumaczyła pojęcia takie jak „demoralizacja” i „czyn karalny” oraz podała przykłady zwykłych codziennych sytuacji, które mogą doprowadzić do tego, że uczeń wejdzie w konflikt z prawem.

Mł. asp. Piotr Soliwoda opowiedział o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i portali społecznościowych.


Wczoraj zaś dzielnicowy gminy Dźwierzuty, asp. Rafał Sochacki odwiedził uczniów
w Szkole Podstawowej w Linowie. Policjant uczuli najmłodszych na zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z jezdni, a także podczas kontaktów z nieznajomymi osobami.

Asp. Rafał Sochacki opowiedział uczniom o konieczności jeżdżenia  w fotelikach
z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, a także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek obu dzielnicowych. Spotkania były także dobrą okazją, aby bliżej poznać pracę jaką na co dzień wykonują policjanci dzielnicowi.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze