Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Duże zainteresowanie sportowa edukacją


Około 230 dzieci chce uczyć się w Szkole Sportowej, która ma ruszyć w Szczytnie od 1 września. - Zainteresowanie jest naprawdę duże – mówi Małgorzata Afanasjew, która odpowiada za utworzenie szkoły.W miniony czwartek pojawiła się lista osób, które zakwalifikowały się do przyjęcia, ale w dalszym ciągu nie jest to równoznaczne z przyjęciem. Rekrutacja, poza klasą piątą, była prowadzona na wszystkich poziomach, czyli od klasy pierwszej do ósmej.

 

- Zgłosiło się około 230 dzieci, jak na tworzenie nowej szkoły, gdzie rodzic musi podjąć trudną decyzję, aby dziecko przenieść z innej placówki to jest naprawdę bardzo dobry wynik – mówi Małgorzata Afanasjew. - Klasy piąte wypadły nam dlatego, że był rok, w którym sześciolatki i siedmiolatki poszły jednocześnie do szkoły i jest po prostu w tym roczniku dziura.


Reklama

 

Ze wstępnych analiz wynika, że w szkole sportowej mogą powstać aż trzy klasy pierwsze oraz po dwa oddziały w każdym z kolejnych roczników, poza klasą ósmą, gdzie powstanie jednej oddział.

 

- Będą to klasy mniej liczne niż w innych szkołach, ale myślę, że to akurat jest atutem – mówi koordynator Afanasjew. - Wciąż mamy wolne miejsca. Rodzice, którzy chcieliby zapisać do naszej szkoły swoje dzieci mogą kontaktować się w tej sprawie z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie.

Reklama

 

Szczycieńska szkoła sportowa ma działać w budynku byłego Gimnazjum nr 2 przy ul. Lanca. Placówka będzie nastawiona na szkolenie z zakresu siatkówki, piłki nożnej oraz lekkiej atletyki z pływaniem.Komentarze do artykułu

HANS

Do POSZUKIWACZA---jak nie wiesz, gdzie zanieść swoje CV żeby znaleźć pracę to propozycja---do mięsnego zanieś.

Janusz

Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać

Poszukiwacz

Gdzie można zanieść swoje CV, jeśli chciałoby się pracować w tej szkole? Będę wdzięczny za odpowiedz. Pozdrawiam

Rodzic

Niestety, takie informacje krążą po mieście. Kolega burmistrz przygotował ciepłą posadkę, sprawa przycichła, to Dobroński wypłynie.

Rodzic

Mam tylko nadzieję, że dyrektorem tej szkoły nie zostanie, zawolniony z stanowiska naczelnika w atmosferze skandalu (ogólnie krajowego), za nie dopełnienie swoich podstawowych obowiązków pan Robert Dobroński?

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2020-01-23 10:57:25

Wzajemna edukacja dzieci i policjantów

 • Środa, 2019-09-25 12:42:08

Kolejna firma w Karcie Dużej Rodziny

 • Czwartek, 2019-06-27 11:43:45

Rekordowe zainteresowanie turniejem tenisowym

 • Poniedziałek, 2019-05-27 21:11:23

Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców

 • Piątek, 2019-05-17 11:24:53

Żagle wróciły na Duże Domowe

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama