Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Dozór policyjny i poręcznie majątkowe za groźby i pożar


Dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe - na wniosek szczycieńskich śledczych, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator, wobec 39-letniego mieszkańca Kętrzyna. Mężczyzna 12 października br. telefonicznie groził 60-letniej mieszkance domu jednorodzinnego położonego w miejscowości Kaspry w gminie Szczytno. Tego samego dnia podpalił dom, w którym mieszkała kobieta wraz z rodziną. Jaka ustalili śledczy 39-latek dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstw grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.12 października br. parę minut po godz. 18:00 szczycieńskie służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku mieszkalnego położonego w miejscowości Kaspry w gminie Szczytno.


Reklama

 

Reklama

Z ogniem walczyły 3 zastępy ochotniczej straży pożarnej oraz funkcjonariusze z PSP Szczytno. Na skutek pożaru zniszczeniu uległ dach oraz poddasze budynku mieszkalnego, a uszkodzeniu jego parter. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych przez siebie strat na kwotę blisko 100 tys. złotych.

 

- 13 października br. na ulicy Andersa w Szczytnie, kryminalni zatrzymali do tej sprawy 39-letniego mieszkańca Kętrzyna – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Z zeznań pokrzywdzonych wynikało, że 39-latek miał w dniu pożaru za pośrednictwem telefonu komórkowego grozić 60-letniej mieszkance domostwa jego podpalenie, a niespełna godzinę później doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

 

39-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył wcześniej wywołanym nieporozumieniem z domownikami. Jak ustalili szczycieńscy śledczy sprawca dopuścił się tego czynu w przeciągu 5 lat od odbycia, co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie za umyślne przestępstwo podobne.

 

Prokurator, na podstawie zebranego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego w sprawie, zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz poręczenia majątkowego.

39-latek usłyszał zarzut z art. 163§ 1, który „mówi”:, kto sprowadza zdarzenie, które zagra­ża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać: pożaru… podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Hans

Jaki dozór? Jakie poręczenie Panie Prokuratirze, w warunkach recydywy bezwzględny areszt się należy, a jak gość jest chory to obserwacja psychiatryczna.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama