Reklama


Reklama

Do pracy na podwójnym gazie i "na" sądowym zakazie


40-letni mieszkaniec Szczytna „wpadł w ręce” policjantów podczas wykonywania swoich czynności zawodowych na terenie jednego z zakładów pracy położonego na terenie gminy Szczytno. Mężczyzna wykonywał swoją pracę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.Najprawdopodobniej przyjechał do pracy pojazdem marki Fiat co ustalają szczycieńscy policjanci.

 

 

- Jeśli się to potwierdzi to nie tylko złamał kodeks wykroczeń podejmując czynności zawodowe w stanie do tego niezdolnym, ale i dopuścił się przestępstwa, gdyż w trakcie weryfikacji danych okazało się, że nieodpowiedzialny pracownik posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji.

 

 

Do incydentu doszło w czwartek około godz. 14.30. Dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości pod Szczytnem, może jeździć nietrzeźwy kierujący pojazdem marki Fiat.


Reklama

 

- Policjanci przybyli na miejsce zgłoszenia, jednak wskazanego pojazdu nie napotkali – mówi policjantka. - Podczas wnikliwej analizy zgłoszenia udało się dotrzeć do osoby, która mogła tym pojazdem kierować. Funkcjonariusze ujawnili zaparkowany pojazd przed jednym z zakładów na terenie gminy Szczytno. Ustalono, że do pracy przyjechał nim 40- letni mieszkaniec Szczytna, którego policjanci zastali podczas wykonywania swojej pracy.

 

 

Funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach i ustalili, że posiada on aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że wykonywał swoje obowiązki zawodowe mając 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo złamania sądowego zakazu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Mężczyzna został przewieziony do KPP w Szczytnie i osadzony w policyjnej celi, a za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

 

KPP Szczytno (jm/rj)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze