Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Do 28 grudnia szpitale będą do szczepień zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego


Do 28 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19 jako grupa zero. Szpitalem węzłowym jest między innymi placówka w Szczytnie.W pierwszej kolejności w grupie zero zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków. Są to: pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

 

Ponadto do grupy zero zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia. Dotyczy to również wolontariuszy i stażystów.

 

Do 28 grudnia osoby wykonujące wyżej wymienione obowiązki mogą zgłaszać się na szczepienie – za zebranie listy chętnych pracowników odpowiada pracodawca.


Reklama

 

Aby zgłosić się na szczepienie, należy zgłosić się do pracodawcy i wypełnić oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Następnie pracodawca wybierze szpital węzłowy (łącznie w Polsce jest ich 509) i przekaże zbiorcze zestawienie chętnych do wybranego szpitala. Szpital poinformuje o grafiku szczepień i zaprosi na kwalifikację. Wymagany będzie podpis pod zgodą na szczepienie (e-skierowanie jest tylko elektroniczne w systemie P1).

 

Po przyjęciu pierwszej dawki należy umówić się z tym samym szpitalem na przyjęcie drugiej.

 

Pracodawcy zgłaszają pracowników za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie: https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/. Formularz składa się z trzech etapów, w których należy: wskazać dane zgłaszającego podmiotu, wybrać szpital węzłowy i przekazać dane pracowników (konieczne: PESEL itd.)

Reklama

 

Formularz online jest przeznaczony dla osób, które jeszcze nie zgłosiły swoich pracowników do szczepień.

 

Więcej informacji o szczepieniach i o szczepionkach jest na portalu: Gov.pl/ lub na infolinii 989. Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22-62-62-989.

 

(PAP)

Autor: Dorota StelmaszczykKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze