Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dino ma chrapkę na Dźwierzuty


Wygląda na to, że sieciówka Dino zainwestuje w Dźwierzutach. Przy ulicy Szczycieńskiej ma powstać sklep tej marki. Nasze informacje potwierdza Barbara Trusewicz, sekretarz gminy. Właściciele lokalnych sklepów są załamani.Przedstawiciele Dino zwrócili się do naszego urzędu o wydanie warunków zabudowy – przyznaje Barbara Trusewicz. - Nie mamy żadnej możliwości, aby takich warunków nie wydać.

 

Decyzja o warunkach zabudowy jest to pierwszy etap do realizacji planowanej inwestycji. Z ustaleń „Tygodnika Szczytno” wynika, że sklep - wielkości mniej więcej połowy powierzchni Biedronki - miałby powstać przy ulicy Szczycieńskiej. Na razie na przeszkodzie inwestycji stanęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Firma negocjuje z nimi możliwe zjazdy do sklepu z drogi krajowej.

 

Informacja dotarła już do lokalnych właścicieli sklepów.

 

- Tak duży obiekt w Dźwierzutach i to niemal w centrum sprawi, że wiele małych punktów będzie musiało się zamknąć – alarmują. - Nie wiem, co myślą sobie nasze władze, ale może to się źle skończyć. Nikt z nami nie konsultował takiej inwestycji.


Reklama

 

Barbara Trusewicz, sekretarz gminy przyznaje, że gmina nie ma wpływu na tę inwestycję.

 

- Działka pod nią został kupiona w obrocie prywatnym – mówi. - W październiku ubiegłego roku inna sieciówka chciała kupić działkę pod podobną inwestycję z zasobów gminy, ale w tamtym przypadku radni nie wyrazili na to zgody. Mieli na to wpływ. W tym przypadku możliwości samorządu są ograniczone.

 

Próbowaliśmy telefonicznie skontaktować się z inwestorem, przedstawicielem sieci, niestety telefon milczy. Wysłaliśmy zapytania mailowe. Czekamy na odpowiedź.

 

Sklepy Dino są zlokalizowane głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Sieć stworzył Tomasz Biernacki. Jest to sieć z większościowym kapitałem polskim. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych, a każdy z nich posiada stoisko mięsne z obsługą, w którym można kupić mięsa, wędliny oraz przetwory mięsne. W pierwszym kwartale 2019 Dino Polska otworzyła 33 markety i na koniec 2019 liczyła 1 218 sklepów i wzrosła o 243 nowe punkty w ciągu dwunastu miesięcy. 9 sierpnia 2018 Urząd Regulacji Energetyki udzielił zezwolenia na obrót paliwami płynnymi spółce Dino Oil, wchodzącej w skład Grupy Dino. Oznacza to, iż spółka może uruchamiać stacje benzynowe pod własną marką.

ReklamaKomentarze do artykułu

Andrzej

Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

Ali

Sklep to postęp ???????????? jej berecik coś głowa zmarzła!

Do moherka

Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

Joanna

SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ali

To kiepski sklep nie wnoszący nic do asortymentu produktów które juz bez problemu można kupić w Dźwierzutach.

Zuzia

I tak te nasze dzwierzuckie szuję nie dadzą nic zrobić zaraz będą zakładać stowarzyszenia i klapa ta nasza wiocha to dno

Moherowy beret

Uważam ze to super propozycja ! Ale na pewno znajda się tacy którzy będą przeciwni bo przecież po co nam rozwój , po co robić coś nowego a starym wyjadaczom zabierać koryto ? Jest to ogromna korzyść , nowe miejsca pracy których będzie więcej niż łącznie obecnie zatrudnionych w mini sklepach . Nie rozumiem tez tego ze ktoś ma pytać o zdanie małe sklepy i ich właścicieli?!!! W dziwrzutach jest jeden „prywatny” sklep wiec i jeden mieszkaniec . Więcej to sieciówki tak wiec nie maja zdania !!! Cpn to rozwniez korzyść dla Dźwierzut , nie tylko miejsca pracy ale i lepsza jakość paliwa bo obecnie to co mamy jest poniżej pasa. Zastanówmy się czy chcemy dać ludziom prace i dostęp do choć trochę większego i tańszego asortymentu nie fatygując się do miasta , czy kroczymy dalej w wyludnienia WSI!!!???

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-02-16 21:34:16

Inwazja Dino, chce też Wielbark

 • Piątek, 2019-12-27 09:36:22

Dźwierzuty na „ty” z ortografią

 • Niedziela, 2019-11-17 20:32:39

Dźwierzuty z własną monografią

 • Piątek, 2019-11-08 12:46:27

Złote Gody w gminie Dźwierzuty (zdjęcie)

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46
 • Igrają ze swoim i cudzym życiem, łamią nowo wprowadzone przepisy
  Barany, siedzec w domach jak nie trzeba wychodzic, to na majowke zrobimy grila na legalu.

  vhgjvc


  2020-04-07 08:13:50
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Hahaha ale ustawka

  Kasia


  2020-04-06 20:41:50
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Ciekaw jestem na co teraz jest sezon do strzelania.

  Niemyśliwy


  2020-04-06 20:05:03
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Nadal spory kawał powierzchni Polski porastają lasy, w większości takie, że można iść pół dnia i spotkać 5 osób na krzyż. Stąd też nie mam wątpliwości, że powołanie się na epidemię jako podstawę wprowadzenia zakazu wstępu do lasu dowodzi, że jesteśmy jako społeczeństwo poddani zbiorowemu eksperymentowi na ile mogą sobie pozwolić na ile społeczeństwo pozwoli. Obudźcie się ludzie

  Elwira


  2020-04-06 17:52:25
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Burmistrz to mały człowiek z wybujalym ego

  Mieszkaniec


  2020-04-06 15:29:59