Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Dbają, by na Zielonym było zielono


Mieszkańcy Osiedla Zielonego w Szczytnie udowodnili, że przyroda ma dla nich znaczenie. Fala upałów, która przetoczyła się przez nasz powiat solidnie odbiła się na roślinności. Susza mogła zniszczyć drzewka, które znajdowały się przy blokach. Co zrobili mieszkańcy osiedla?Chwyciliśmy za wiaderka, konewki i przez cały weekend podlewaliśmy naszą roślinność – mówi z uśmiechem Malwina Prusińska, członek Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Zielona 3, 5, 7, 9, 11. - Akcja była spontaniczna, ale przyszło i tak około 20 osób. Były całe rodziny, Dzieci od razu rzuciły się do drzewek przy placu zabaw, zaklepały je. Obiecały, że będą dbały o nie, aż urosną i dadzą potem fajny cień.

 

Świetną postawą wykazał też deweloper, firma Zelbo, która pobudowała te bloki, ale też zrealizowała nasadzenia około 50 drzewek


Reklama

 

- Gdy deweloper zorientował się, co robimy, to podstawił nam samochody i beczkę z wodą – mówi pani Malwina. - Bardzo ułatwiło to nasze działania. Bardzo dziękujemy firmie Zelbo za pomoc.

 

Weekendowe podlewanie zrodziło nowe pomysły. Pani Malwina chce, aby każde drzewko znalazło swojego osiedlowego opiekuna, który będzie o nie dbał i w miarę potrzeby podlewał.

 

- Pomysł cieszy się zainteresowaniem, sporo drzewek znalazło swojego „właściciela” - dodaje z uśmiechem. - Takie działania bardzo fajnie integrują też nasze środowisko. Pierwszy dzień podlewania zorganizowaliśmy w pół godziny. Następnego ludzie sami dołączali.

Reklama

 

Pani Malwina z mężem i dwiema córkami na Osiedlu Zielonym mieszkają od dwóch lat. Zawodowo jest szefową salonu Orange w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

Sąsiad

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Coś niebywałego, podlali drzewka. Dać im medale.

Ojejku

Ja często podlewam drzewka, zwłaszcza po piwku i się tym nie chwalę. Dać im medale.

mieszkaniec

Fajnie, pomyśleć że kiedyś to było normalne i oczywiste. Dzisiaj o takim zachowaniu piszą w prasie.

Rysiek z tego powiatu.

Należy dookoła drzewa wysypać kory sosnowej , wtedy słońce nie będzie wysuszać tak ziemi.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze