Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Danpol przestawia się na produkcję maseczek


Szczycieńska, rodzinna firma Danpol nie jest obojętna na braki w wyposażeniu ochronnym ratowników i osób narażonych na zakażenie koronawirusem. Od środy część linii produkcyjnej przestawiła na szycie maseczek ochronnych.Jest takie zapotrzebowanie, a my mamy możliwości dlatego chcemy pomóc – mówi Mariusz Kieczmerski, współwłaściciel firmy Danpol. - Dożyliśmy trudnych czasów, w których wzajemna pomoc jest niezmiernie ważna. Mamy mnóstwo zapytań od instytucji i firm w sprawie maseczek ochronnych. Dzięki nowemu parkowi maszyn mamy możliwości, aby uruchomić dodatkową linię produkcyjną bez szwanku dla naszej podstawowej produkcji.

 

Dwa tysiące dziennie

 

Danpol to firma rodzinna, która działa na naszym rynku od 1995 roku. Specjalizuje się w produkcji materaców oraz dziecięcych mebli. Pracuje w niej kilkanaście szwaczek, to one zajmą się szyciem tak potrzebnych do walki z koronawirusem maseczek.

 

- Myślę, że dziennie jesteśmy w stanie wyprodukować ich około 2 tysięcy sztuk – mówi Mariusz Kieczmerski.


Reklama

 

Starostwo kupuje maseczki

 

Już wiadomo, że część maseczek od firmy zakupi Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

 

- Przerzuciliśmy część pieniędzy przeznaczonych na promocję właśnie na zakup maseczek – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Za naszym pośrednictwem trafią one do jednostek OSP w powiecie oraz do osób starszych. Wiemy, że jest to jeden z ważniejszych elementów ochronnych przed wirusem, na który najbardziej narażani są ratownicy oraz osoby starsze.

 

Pracownicy Danpolu wiedzą, jak ważną pracę w tej chwili wykonują.

 

- Mamy doskonały sprzęt, umiejętności oraz potrzebne materiały do produkcji maseczek – mówi Barbara Dykty, pracownica firmy, która od środy szyje takie maseczki.

 

 

Reklama

Maseczki – pomoc i... walka z nudą?

 

Powiat od czwartku wspólnie z firmą Danpol oraz jednostką OSP Szczytno rozpocznie akcję „Uszyj maseczkę dla babci i dziadka”.

 

- Chodzi nam o to, aby zaangażować dzieci i rodziców, którzy są teraz w domowych kwarantannach, aby uszyły takie maseczki dla swoich dziadków, czy starszych sąsiadów – mówi Rafał Kiersikowski, naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie. - Potrzebne materiały, czyli fizelinę i gumki, do ich uszycia zakupimy właśnie z firmy Danpol. Takie zestawy trafią też do seniorskich stowarzyszeń, które już wykazały chęć szycia takich maseczek i ich rozdawania.

 

 

Fot.

Barbara Dykty, pracownica Danpolu, od środy szyje maseczki ochronneKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13