Sobota, 30 Maj, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama -

Reklama


Reklama

Danpol przestawia się na produkcję maseczek


Szczycieńska, rodzinna firma Danpol nie jest obojętna na braki w wyposażeniu ochronnym ratowników i osób narażonych na zakażenie koronawirusem. Od środy część linii produkcyjnej przestawiła na szycie maseczek ochronnych.Jest takie zapotrzebowanie, a my mamy możliwości dlatego chcemy pomóc – mówi Mariusz Kieczmerski, współwłaściciel firmy Danpol. - Dożyliśmy trudnych czasów, w których wzajemna pomoc jest niezmiernie ważna. Mamy mnóstwo zapytań od instytucji i firm w sprawie maseczek ochronnych. Dzięki nowemu parkowi maszyn mamy możliwości, aby uruchomić dodatkową linię produkcyjną bez szwanku dla naszej podstawowej produkcji.

 

Dwa tysiące dziennie

 

Danpol to firma rodzinna, która działa na naszym rynku od 1995 roku. Specjalizuje się w produkcji materaców oraz dziecięcych mebli. Pracuje w niej kilkanaście szwaczek, to one zajmą się szyciem tak potrzebnych do walki z koronawirusem maseczek.

 

- Myślę, że dziennie jesteśmy w stanie wyprodukować ich około 2 tysięcy sztuk – mówi Mariusz Kieczmerski.


Reklama

 

Starostwo kupuje maseczki

 

Już wiadomo, że część maseczek od firmy zakupi Starostwo Powiatowe w Szczytnie.

 

- Przerzuciliśmy część pieniędzy przeznaczonych na promocję właśnie na zakup maseczek – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Za naszym pośrednictwem trafią one do jednostek OSP w powiecie oraz do osób starszych. Wiemy, że jest to jeden z ważniejszych elementów ochronnych przed wirusem, na który najbardziej narażani są ratownicy oraz osoby starsze.

 

Pracownicy Danpolu wiedzą, jak ważną pracę w tej chwili wykonują.

 

- Mamy doskonały sprzęt, umiejętności oraz potrzebne materiały do produkcji maseczek – mówi Barbara Dykty, pracownica firmy, która od środy szyje takie maseczki.

 

 

Reklama

Maseczki – pomoc i... walka z nudą?

 

Powiat od czwartku wspólnie z firmą Danpol oraz jednostką OSP Szczytno rozpocznie akcję „Uszyj maseczkę dla babci i dziadka”.

 

- Chodzi nam o to, aby zaangażować dzieci i rodziców, którzy są teraz w domowych kwarantannach, aby uszyły takie maseczki dla swoich dziadków, czy starszych sąsiadów – mówi Rafał Kiersikowski, naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie. - Potrzebne materiały, czyli fizelinę i gumki, do ich uszycia zakupimy właśnie z firmy Danpol. Takie zestawy trafią też do seniorskich stowarzyszeń, które już wykazały chęć szycia takich maseczek i ich rozdawania.

 

 

Fot.

Barbara Dykty, pracownica Danpolu, od środy szyje maseczki ochronneKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23