Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

DWIE PRZEPUSTKI DO BUDAPESZTU


W Ostrołęce odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin U16, U21 i Open. Przepustki do Budapesztu wywalczyli Julia Kędzierska U21 i Konrad Żelaznowski U16.W mistrzostwach wystartowało ponad 120 zawodniczek i zawodników z 32 klubów z całej Polski.

 

Szczycieński Klub Kyokushin Karate reprezentowali Julia Kędzierska U21 oraz Konrad Żelaznowski i Piotr Młynarczyk U16. Dla Julki to już szósty turniej o przepustkę do mistrzostw Europy, ale dla Konrada i Piotra to dopiero początek przygody z zawodami tej rangi.

 

Julia Kędzierska nieprzerwanie od 5 lat reprezentuje Polskę na mistrzostwach Europy i Świata. Jej dorobek to 5 medali z ME (w tym 1 złoty) oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. Również i w tym roku w listopadzie założy dres z orzełkiem na piersi i uda się do stolicy Węgier, aby tam powalczyć o miano najlepszej zawodniczki na starym kontynencie.

 

Miłą niespodziankę sprawił nam Konrad Żelaznowski, który w Ostrołęce bez większych problemów wygrał swoją kategorię wagową i tym samym razem z Julką będą reprezentować Polskę w Budapeszcie.


 

- Dla Konrada to wielki sukces, ale ciężko na to pracował i w pełni na to zasłużył – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Konrad zaczyna swoją przygodę z Kadrą Polski z tego samego miejsca co Julka i wierzę, że podobnie jak ona zacznie zdobywać medale na najważniejszych zawodach w Europie.

 

Piotr Młynarczyk stoczył dwie bardzo wyrównane walki, ale niestety nie miał tyle szczęścia, co Julka i Konrad i nie uzyskał kwalifikacji. Europejska Organizacja Karate, do której należy Polska Federacja Karate Shinkyokushin na ME przedziela każdemu krajowi tylko dwa miejsca w jednej kategorii wagowej, więc samo znalezienie się w składzie Reprezentacji Polski jest ogromnym wyróżnieniem.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54