Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Czyste powietrze warte 100 tys. zł


Aż 39 wniosków wpłynęło do Urzędu Gminy Szczytno w lutowej odsłonie gminnego programu „Czyste powietrze”. Gmina na wymianę starych pieców CO, tak zwanych kopciuchów przeznaczyła 100 tys. zł.Specjalny program dopłat do wymiany starych pieców centralnego ogrzewania, tak zwanych śmieciuchów, gmina Szczytno uruchomiła w 2018 roku. Dofinansowanie może sięgać nawet 5 tys. zł. Do tej pory z programu skorzystało ponad 170 osób. Wydano na niego ponad 600 tys. zł.


Reklama

 

W tegorocznej, lutowej edycji wpłynęło aż 39 wniosków.

Ze wstępnych kalkulacji wynika, że przeznaczonych na ten program środków wystarczy dla 24 osób.

 

- W środę nasi pracownicy jadą w teren zweryfikować wnioski. Sprawdzamy, czy dokumentacja fotograficzna zgadza się ze stanem faktycznym - mówi zastępca wójta gminy Szczytno Ewa Zawrotna. Bo bywało z tym różnie. Na przykład program zakłada, że dofinansowanie można otrzymać tylko wówczas, gdy w domu znajduje się jedno źródła ciepła. A bywało, że na przykład w piwnicy jest piec CO, a w domu dodatkowo kominek. W takim przypadku, niestety, dofinansowanie się nie należy.

 

Reklama

Ze wstępnych kalkulacji wynika, że przeznaczonych na ten program środków wystarczy dla 24 osób. Samorządowcy nie wykluczają jednak, że możliwe będzie zwiększenie limitu.

 

- Czekamy na rozstrzygnięcie naszych strategicznych przetargów – wyjaśnia wójt Sławomir Wojciechowski. - Jeśli okaże się, że na jakiejś inwestycji uda się zaoszczędzić, to część pieniędzy przeznaczymy na program wymiany starych pieców CO. Myślę, że zwiększenie pieniędzy może odbyć się już na kwietniowej sesji.

 

O tym, do kogo trafią pieniądze, decyduje termin złożenia wniosku. Kto pierwszy ten lepszy.

 

- Program skierowany jest zarówno do osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych, wspólnot mieszkaniowych, czy stowarzyszeń – mówi Ewa Zawrotna. - W przypadku osoby fizycznej dofinansowanie może wynieść maksymalnie do 50 procent kosztów wymiany pieca, ale nie więcej niż 5 tys. zł. W przypadku wspólnot, czy firm dofinansowanie może sięgać do 10 procent kosztów, ale też nie więcej niż 5 tys. zł. Zaznaczam, że program dotyczy wyłącznie wymiany samego urządzenia, czyli kotła centralnego ogrzewania, a nie instalacji.Komentarze do artykułu

andz

Dzień dobry, wymieńcie te kopciuchy koło Jagody bo na całe miasto idzie smród

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43