Środa, 18 Wrzesień, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czy możemy zrobić awans? Tak, możemy. Ale czy musimy?


Od nowego sezonu pierwszą drużyną SKS-u Szczytno pokieruje Paweł Pietrzak. To był zawodnik MKS i SKS. Czy doświadczenie z boiska pomoże mu w osiągnięciu trenerskiego sukcesu? Z nowym trenerem rozmawiamy o przyszłości pierwszej drużyny.Czy utrzymanie SKS Szczytno w klasie okręgowej można uznać za sukces?

 

Myślę, że to bardzo duży sukces biorąc pod uwagę to, że po rundzie jesiennej mieliśmy zaledwie siedem punktów.

 

Co sprawiło, że ta jesień była taka fatalna?

 

Trudno mi to oceniać. Nie rozpatrywałem tego pod tym kątem, nie analizowałem, co było przyczyną takiej sytuacji. Wiem, co było nie tak w grze naszej seniorskiej drużyny. Zespół mało biegał, bardzo słabo przechodził z obrony do ataku i z ataku do obrony. Stąd brały się przewagi przeciwników. Nasi rywale, nawet ci najsłabsi, mieli bardzo dużo miejsca do rozgrywania swoich akcji. Korzystali z tego. Wygrywali.

 

Wiemy, co nie działało, ale z czego to wynikało? Za słabo przepracowany sezon, za słabi zawodnicy, czy może za słabi trenerzy?

 

Oj, powiem szczerze, że bardzo trudno mi to oceniać. Wówczas nie byłem już w zespole, ani jako zawodnik, ani jako trener, nie byłem w sztabie. Byłem w klubie, ale wyłącznie jako trener juniorów. Nie mam też prawa oceniać poprzedniego szkoleniowca. Michała Żuka bardzo szanuję jako trenera. To nie jest przypadkowy człowiek, na piłce zna się, jak mało kto. Nie zajmowałem się wówczas takimi rzeczami, które przeszkadzałyby mi w pracy. Nie zastanawiałem się nad tym, co nie zagrało w zespole, kto mógł co spierdzielić, że tak źle wypadł ten jesienny sezon. Wiedziałem jedynie, jak ja chciałbym poprowadzić ten zespół.

 

Po jesieni trenerem SKS Szczytno został Mirosław Zyśk, ale i tak zespół prowadziłeś właściwie ty, dlaczego zarząd SKS-u nie tobie powierzył posadę pierwszego trenera? Skąd w ogóle wzięła się ta fikcja?

 

Szczerze mówiąc to ja od jakiegoś czasu, ujmę to tak, z zarządem się docierałem. I właściwie tak nadal jest. Wówczas z jakiegoś powodu byłem niepożądaną osobą i ktoś po prostu wetował w zarządzie, aby mnie pomijać.

 

 

Mówisz jak polityk. Ostrożnie.

 

(Śmiech). Nie wiem, po co była ta fikcja, ale tak było i już. Dodam jedynie, że od stycznia 2017 roku to właściwie ja zrobiłem wszystkie treningi pierwszej drużynie SKS. Każda taktyka na każdy sparing, na każdy mecz to była moja zasługa.

 


A oficjalny trener Mirek Zyśk uczestniczył w tych treningach?

 

Mirek Zyśk był w sztabie szkoleniowym, konsultowaliśmy pewne decyzje, wymagające większego zastanowienia, sprawy kadrowe, współpracowaliśmy podczas meczów w sezonie ligowym. Bardzo mi to pomagało w pracy, ale fakty są takie, że pracowałem z zespołem ja.

 

 

Co się stało, że zarząd od nowego sezonu zmienił jednak zdanie i powierzył tobie prowadzenie pierwszego zespołu?


 

Mirek ze względów rodzinnych nie może już pełnić roli pierwszego trenera. Dlaczego mi powierzono tę posadę? Myślę, że zadecydowała o tym moja dotychczasowa praca. Dostrzeżono, co zrobiłem dla zespołu i postawiono na mnie.

 

Czy jesienią i wiosną wybiegli na murawę ci sami piłkarze? Pytam o to, bo jesienią zdobyliście jedynie siedem punktów. Wiosną kilkadziesiąt.

 

Skład został nieco uzupełniony. Ale wzrosła znacząco frekwencja na treningach, co przełożyło się na wyniki. Doszedł, ważne ogniwo, Maciek Nasiadka, który rozegrał wszystkie mecze w pierwszym składzie, w środku pomocy. To tyle. Poza tym kadrowo nie było zmian.

 

Czy z nowym sezonie w SKS-ie pojawią się jakieś zmiany w zespole?

 

Jest tak, że zaprosiliśmy kilku zawodników do współpracy. Rozstrzyga się w dalszym ciągu, jak to będzie, bo my nie mamy noża na gardle. Nie musimy wzmacniać się nie wiadomo jak. Mamy naprawdę bardzo dobry zespół, perspektywiczny, silny, jak na tę ligę, zespół, który w dalszym ciągu się rozwija. Mamy mały problem z „dziewiątką” - napastnikiem, jesteśmy w trakcie rozmów z jednym zawodnikiem, ale zobaczymy, co z tego będzie. Do zespołu, pod koniec rundy, wrócił Arek Wnuk, daje to nadzieję, że tę „dziewiątkę” już mamy, bo Arek zadeklarował, że chce grać. Czyli wynika z tego, że kłopotów kadrowych tak naprawdę nie mamy. Ale oczywiście serdecznie zapraszam do zespołu każdego zawodnika, który chciałby reprezentować barwy SKS pode mną, jako trenerem.

 

Czy atmosfera w klubie, która była przez moment bardzo fatalna, poprawiła się?

 

Atmosferę zawsze determinują wyniki. Czasami, jeśli wpadnie jeden, drugi słabszy mecz i jakoś szybko i umiejętnie się na to nie zareaguje, to można w taką dziurę wpaść, z której bardzo trudno jest się wygrzebać. Zespół to złożony organizm. Trzeba być czujnym i w porę reagować.

 

Jaki masz plan na nowy sezon?

 

Jak najlepiej przygotować chłopaków, zmobilizować do jak największej frekwencji latem i plan jest taki, że będziemy starali się wypracowywać pewne standardy pracy, które w przyszłości pozwolą nam na pniecie się w górę w hierarchii powiatu, województwa. Taki jest plan. My nie stawiamy sobie planu awans, co każdy tak naprawdę chciałby teraz od nas to usłyszeć, biorąc pod uwagę to, że w rundzie wiosennej byliśmy w pierwszej trójce ligi obliczając wszystkie punkty. My nie musimy nakładać sobie na plecy takiego ciężaru, że będziemy mówili wszem i wobec, że walczymy o awans do IV ligi. Czy możemy ten awans zrobić? Tak, oczywiście, że możemy. Ale czy musimy? Nie.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  KRUS stać na to, aby działkę kupić, a Szczytno jest niedofinansowanym małym miastem, powinno więc walczyć o każdy grosz. Nikt z nas nie dostałby nic za darmo, za ziemię trzeba uczciwie zapłacić, a chcemy przecież, żeby nasze państwo było uczciwe.
  Autor: Magda
  2019-09-17 18:14:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Rada Miejska jest złożona w większości z ludzi PSL, udających niezależne obywatelskie komitety w wyborach 2018. Każdy, kto obserwuje to, co dzieje się w mieście, to wie. Radnymi w mieście są urzędnicy powiatowi. Będą walczyć z H. Żuchowskim, który jest PiS. Będą się nadymać \"w trosce o dobro miasta\". Ale jak PiS wygra te wybory do sejmu - a na to się zanosi, to tę działkę przyniosą mu w zębach. Bo będą chcieli władzy się podlizać, jak to PSL - obrotowa partia: wygrywa nasz koalicjant. Taka prawda. Bo tu nie chodzi o \"dobro miasta\" tylko przepychankę w piaskownicy: bo to moje wiaderko i ci go nie dam. Na razie - tylko do wyborów. Mogą sobie tak robić, ale jak przyszło do stawiania pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie - to wojewoda po prostu przejął plac i tyle.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-17 18:05:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Niech już w tym mieście nic nie będzie poza ratuszem. Wszyscy niepotrzebni niech wyjadą do większych miast, po to, aby strzyc ich, jak przyjadą tu do rodzin, albo na wczasy. Niech już tu nic nie będzie! Zaorać, zasiać trawę i kosić - no to przynajmniej \"siano\" będzie z tego.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-17 17:51:31
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Nalezalo by wprowadzić adpowiedzialność finansową wobec radnych jak i samego burmistrza za podejmowane decyzje by odpowiadali własnym majątkiem za błedy, pomyłki i fanaberie, ktorymi czestokroć się kierują. O ile burmistrz ma odrobinę dbałosci o interesy miasta i mieszkańców powinien to zaproponować na najbliższym posiedzeniu rady i poddać dyskusji.
  Autor: Dariusz
  2019-09-17 15:30:01
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno nie ma żadnych korzyści z tego, że siedziba KRUS była na terenie miasta. Tylu pracowników ilu pracowała będzie nadal pracowało, nie mam pojęcia o jakich utraconych podatkach wygaduje HŻ? Podatek od nieruchomości? Jakieś 500 zł rocznie w porównaniu z 350.000,00 zł.
  Autor: Norbert
  2019-09-17 12:25:21
 • Bezdomni umierają na naszych oczach
  I to jest radna? Bredzi. Niech przyjmie do domu kilku alkoholików z ulicy i podtrzyma ww. słowa. Wtedy będzie stała murem za alkomatem na dzień dobry.
  Autor: Ja
  2019-09-17 11:42:27
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  tylk ozaskakujacym jest ze zawsze to musi byc ktos spoza Szczytna badz okolic, po wiezy cisnien i hotelu na Pasymskiej do zludzenia przypominajacego stacje benzynową , banada z Pl Juranda sie nic nie nauczyła. Ktos sobie kupi kolejny teren jako lokate kapitalu pod kredyty banklowe a w miescie kolejna dziura w dupie bedzie. Nie mozna w naszym miescie zawiazac partnerstwa Cywilno publicznego i zrobic to we wlasnym zakresie?!
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:16:19
 • Szczytno znów wspiera policję w zakupie aut
  policja to chyba ma MSW do tego typu zadan, jako mieszkanie=c miasta nie zgadzam sie na to . Karetka pogotowani jest bardziej potrzebna niz nowy \"misiobus\" do przesiadywania za dworcem PKP i żarcia kebabów
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:12:40
 • Browar z pewnymi akcjami i planowaną przyszłością (rozmowa „Tygodnika”)
  to cos co nazywa sie piwo Jurand nie nadaje sie do pica a za cene 6 zeta to juz wogole. Mocz pawiana, kup[ilem dwa razy pierwszy i ostatni. Gratuluje spierdol.. legendy.
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 11:10:24
 • Budynek szkoły przy Kasprowicza pójdzie na sprzedaż?
  niepoRadni (niejaki Siudak w tamtej akcji maczał palce ) i ich szef znow odwala kiche jak z wieżą i hotelem na Pasymskiej przypominającym do złudzenia stację beznynową . Czy nie mozna w miescie zawiazac jakichs spolek , ktore takie inwestycje by wziely na siebie aby \"obcy\" nie rujnowali w ten sposob miasta i jego charakteru?
  Autor: Pofajdok
  2019-09-17 10:54:28