Wtorek, 26 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?


Radny Kazimierz Malik z Dźwierzut chce sprawdzić, czy urzędnicy z telefonów służbowych głosowali na wójt Mariannę Szydlik w telewizyjnym plebiscycie na Wójta Roku. Zażądał informacji w tej sprawie.Radny na sesji złożył pisemny wniosek o dostęp do informacji publicznej.


Reklama

 

- Chcę się dowiedzieć, czy w okresie marzec i kwiecień 2018 roku z telefonów służbowych należących do urzędu gminy Dźwierzuty wysyłano smsy w ramach konkursu Wójt Roku 2017 – mówił na sesji. - Interesują mnie wszystkie telefony, również te należące do jednostek podległych. Chciałbym też dowiedzieć się, ile takich telefonów jest na naszym stanie.

 

Radny zażądał również kopii bilingów oraz rachunków za te dwa miesiące.

Reklama

 

Na jego słowa na sesji natychmiast zareagowała wójt Marianna Szydlik.

 

- Odpowiem na pana pytanie od razu, panie Kaziku – mówiła. - Wszystkie smsy specjalne są na służbowych telefonach zablokowane z automatu. Nikt nie ma możliwości zagłosowania w tym plebiscycie za pośrednictwem naszych telefonów.

 

- Proszę tę informację na piśmie wraz z bilingami i rachunkami – uciął odpowiedź radny Malik.

 

Przypomnijmy, wójt Mariana Szydlik znalazła się w gronie 10 najbardziej popularnych wójtów w plebiscycie organizowanym przez TVP. Spośród dziesiątki wybierano tego najbardziej popularnego. Decydowali o tym widzowie wysyłając smsy.Komentarze do artykułu

Nicky

Ala Twoja ciekawość powinna raczej być skupiona na tym jakim prawem niedoszła wójt roku wydała decyzje na utworzenie sortownii blisko zabudowań bez uzgodnień z mieszkańcami. Na szczęście województwo wytłumaczy jej te samowolkę.

Ala

Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze