Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Czy centrum rehabilitacji powstanie w byłej szkole?


W budynku po byłej szkole w Linowie nie powstanie wiejska świetlica, bo nie chcą tego mieszkańcy wsi. Władze gminy mają inny pomysł na zagospodarowanie nieruchomości.- Przymierzamy się do tego, aby utworzyć tu centrum rehabilitacyjne dla naszej gminy – tłumaczy Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Jesteśmy po wstępnych rozmowach ze Stowarzyszeniem Promyk ze Szczytna, które prowadzi taką placówkę w Szczytnie, przy ulicy Pasymskiej. Budynek naszej szkoły bardzo podobał się dyrekcji.


Reklama

 

Na terenie gminy Dźwierzuty nie ma ośrodka rehabilitacyjnego. Jego utworzenie to szansa na łatwiejszy dostęp do zabiegów.

 

- Zabiegamy też o to, by NFZ uwzględnił w przewidywanych kontraktach takie usługi w gminie Dźwierzuty, wtedy zabiegu byłyby darmowe – dodaje Trusewicz. Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia uwzględni wniosek i ogłosi konkurs także na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla mieszkańców gminy Dźwierzuty, a „Promyk” konkurs wygra, wtedy gmina odda stowarzyszeniu byłą szkołę w użyczenie.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Aleksander Zając / obserwator

Mnie dziwi, że pani sekretarz chce być gwiazdą i wypowiadać się na każdy temat. Czyżby Pani Wójt abdykowała ? . Patrząc na jeszcze inne wcześniejsze propozycje tego duetu należy bać się kolejnego pomysłu. Dźwierzucki park ma być monitorowany za dużą kwotę / z możliwością rozbudowy / . Może i mieszkańcy linowa też będą objęci tą formą \"ochrony\". Niestety, ja już dawno utraciłem wiarę w to, że gminnej władzy można ufać i wierzyć w ich zapowiedzi.

mieszkaniec

Ja tu czegoś nie rozumiem. Kiedy likwidowano szkołe wójtowa zapowiedziała że w budynku będzie świetlica wiejska. Miało odbyć się wiejskie zebranie i mieliśmy się wypowiedzieć na ten temat. Zebrania do dnia dzisiejszego nie było a sekretarz wypowiada się, że mieszkańcy nie chcą świetlicy. Jak tak można ? Czy władze myślą, że mieszkańcy Linowa to ciemnota?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28