Reklama


Reklama

Coś więcej niż tylko IV liga?


Plan na awans do IV ligi miał być dwuletni. Wygląda jednak na to, że pasymianie zrealizują go w rok. Czy nasz powiat stać na coś więcej niż tylko IV liga? Między innymi o to pytamy Marka Gawdzińskiego, prezesa Błękitnych Pasym.Po ubiegłorocznym sezonie piłkarze Błękitnych Pasym stanęli z kolan i ponownie walczą o awans do IV ligi. Jesienią pokazali, że jest to w ich zasięgu. Zgromadzili 45 punktów. Na 17 meczów wygrali 15. Zanotowali tylko dwie porażki. Strzelili 60 bramek, tracąc 19. Jeśli ta tendencja wiosną zostanie utrzymana, to pasymianinie wrócą do IV ligi. Po piętach, w tej walce, depcze naszej drużynie ekipa z Gołdapi, która ma 40 punktów, ale jeden mniej rozegrany mecz.

 

Czy planujecie jakieś wzmocnienia na wiosnę?

 

Wielkich zmian w składzie nie będzie, bo zimą trudno o transfery. Większość piłkarzy ma podpisane deklaracje z klubem i raczej ich nie zrywa. Za to mamy kilka pomysłów na lato, toczą się rozmowy, ale na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów.

 

Czyli wiosną pasymianie wybiegną na boisko w tym samym składzie?

 

Mam taką nadzieję, choć mamy kłopot z Kubą Kulesikiem. W SKS Szczytno nie ma komu podjąć decyzji o dalszym wypożyczeniu nam Kuby. Tak, czy inaczej zagra on z nami, ale będziemy musieli pewnie ponieść niespodziewane koszty. Szkoda, że kluby tak blisko ze sobą sąsiadujące nie potrafią się porozumieć w takich kwestiach.

 

A o co dokładnie chodzi?

 

Zarząd SKS nie chce podjąć decyzji o przedłużeniu wypożyczenia. Władze SKS twierdzą, że wkrótce pojawi się nowy zarząd i on będzie podejmował dalsze decyzje. No, ale my nie możemy czekać z takimi rzeczami do ostatniej chwili, dlatego formalności załatwiamy już inną drogą.


Reklama

Jedyną nową - starą twarzą w zespole może być Kuba Malec. Jest po operacji, leczy kontuzję i myślę, że za kilka miesięcy może pojawić na boisku. Byłoby to duże wzmocnienie.

 

Piłkarze Błękitnych już trenują?

 

Na razie nie. Mieliśmy długi sezon. Chłopcom należy się dłuższy odpoczynek. Do treningów wrócimy w połowie stycznia. Zajęcia są już zaplanowane, jest też plan sparingów. Chcemy się do wiosny dobrze przygotować.

 

Będzie to potrzebne, bo patrząc na tabelę zapewne chcecie walczyć o awans do IV ligi...

 

Na ten awans mieliśmy plan dwuletni. Ale jeśli zrobimy go w rok, to też nic złego nie będzie, choć wówczas będziemy musieli na gwałt szukać wzmocnień na dwóch, trzech pozycjach. Jestem jednak dobrej myśli. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednio wywalczonego awansu.

 

Czy nasz powiat stać jedynie na IV ligę?

 

Wielokrotnie mówiłem o tym, że w Szczytnie powinna być dobra III liga. Podtrzymuję te słowa. Nasz powiat naprawdę na to stać. Ale taki sukces nie bierze się z kosmosu. Trzeba zacząć od szkolenia dzieci. Niestety, prawda jest taka, że wszystkie projekty, w których szkoli się dzieci, to projekty biznesowe, a nie systemowe. Szkolenie musi być przy szkołach podstawowych, potem iść wyżej do szkół średnich. Zająć muszą się tym odpowiedni ludzie. Nabór do takich szkół powinien być prowadzony w całym powiecie, bo zdolnej młodzieży naprawdę u nas nie brakuje. A w Szczytnie jest potrzebne do tego pełne zaplecze. Jeśli dziś byśmy z tym wszystkim ruszyli, to za pięć lat możemy grać o III ligę. Jeśli nic się nie zmieni, to w przyszłym roku będziemy rozmawiali ponownie o kłopotach piłki nożnej w naszym powiecie. Aby wyrwać się z tego marazmu, który dziś mamy, trzeba wziąć się do roboty.

Reklama

 

Dlaczego w takim razie piłkarskim działaczom w naszym powiecie tak trudno się w tej kwestii porozumieć?

 

Bo to nie jest problem działaczy. Taka inicjatywa musiałaby wyjść od starosty szczycieńskiego. Szkoły mistrzostwa sportowego muszą mieć ciągłość i wsparcie. Czyli podstawówka, a potem szkoła średnia. Ja ze swoje strony chłopakom z SKS Szczytno pomoc w tych działaniach proponuję. Jak wynika z rozmów z działaczami, nie ma kłopotu z dogadaniem się w tych kwestiach z wójtami, czy burmistrzami. Kłopot zaczyna się wyżej. Tam jest opór. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że nie wymaga to jakichś szczególnych środków finansowych, bo na takie projekty jest ministerialne wsparcie. W powiecie nie ma po prostu woli politycznej, aby przy którejś ze szkół średnich powstała szkoła mistrzostwa sportowego w zakresie piłki nożnej. Jeśli tego nie będzie, to co roku będziemy tylko mówić o kryzysie w piłce nożnej. Prawda jest taka, że aby był sukces, w projekt musi zaangażować się starosta.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

  do szary obywatel


  2020-08-04 13:07:07
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

  szary obywatel


  2020-08-04 12:11:21
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

  Anna


  2020-08-04 10:56:40
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

  mAREK


  2020-08-04 09:49:11
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

  KORONA


  2020-08-04 09:26:10
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zabawa fajnie a gdzie maseczki


  2020-08-04 06:17:54
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

  ika


  2020-08-03 22:22:08
 • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
  Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

  wdzięczny raz jeszcze


  2020-08-03 17:08:35
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50