Reklama


Reklama

Cittaslow na stałe zawitało do Szczytna


W czwartek, 17 grudnia Szczytno zrobił ostatni krok do włączenia się do międzynarodowej sieci Cittaslow International. Tego dnia na spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow International Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna odebrał certyfikat, który potwierdził przyjęcie naszego miasta do tego elitarnego grona.

 - Jest to idealny moment, bo dostajemy się do tej sieci, kiedy akurat rusza nowa perspektywa na lata 2021 - 2027 wsparcia takich miasteczek jak nasze – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Do wzięcia mają być podobne pieniądze, jak w poprzednim rozdaniu, a przypomnę, że Pasym otrzymał 10 mln zł, Lubawa i Lidzbark Warmiński aż po 20 mln zł. Są to pieniądze ekstra, bo dedykowane wyłącznie dla członków stowarzyszenia Cittaslow.

 

Na razie nie wiadomo, co za te środki można będzie zrealizować w Szczytnie, bo nie ma wytycznych.


Reklama

 

- Mówi się jednak, że będą one przeznaczane na rewitalizację mieszkalnych budynków komunalnych – dodaje Mańkowski. - Ale wcale nie jest wykluczone, że będzie można je przeznaczyć, jak w poprzednim rozdaniu, na rewitalizację innych przestrzeni miejskich. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz – zapewnia burmistrz.

 

 

Idea Cittaslow to maksymalne wykorzystanie walorów miasta - atrakcyjnego położenia, krajobrazu i przyrody, dziedzictwa kulturowego i połączenie z działaniami gospodarczymi, które w te walory się wpisują: rzemiosłem, rękodziełem, produkcją wysokiej jakości produktów i usług.

Reklama

 

Oprócz Szczytna i Morąga do Cittaslow w grudniu dołączły jeszcze Yingpan (Chiny), Belluno (Włochy) oraz Izmir (Turcja) w roli członka wspierającego.

Szczytno starania o przystąpienie do sieci Cittaslow rozpoczęło w lutym 2019 roku.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze