Reklama


Reklama

Cinema Lumiere już działa i zaprasza na filmy (zdjęcia)


Po wielu latach do Szczytna wróciło kino. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie Cinema Lumiere w Galerii Jurand. Zaproszeni goście obejrzeli polską komedię „Mayday”. Nie zabrakło oczywiście tortu, rozmów, gratulacji i prezentów... Dla mieszkańców powiatu kino otworzyło się dzień później.Powstanie kina w Szczytnie to zasługa rodzinnej firmy z Białegostoku, którą reprezentują Krzysztof Bil-Jaruzelski i Jacek Chrościński.

 

- To że kino pojawiło się w Szczytnie to jednak głównie zasługa pana Romana Tomczaka, właściciela Galerii Jurand – twierdził Krzysztof Bil-Jaruzelski. - Gdyby nie jego postawa oraz działania na rzecz dostosowania budynku do wymogów kina, to tak nowoczesnego obiektu nie byłoby w Szczytnie. A powiem tylko, że jeśli chodzi o całą technikę oraz wyposażenie Cinema Lumiere, to jest to najnowocześniejszy obiekt w województwie, a być może w Polsce.

 

Od piątku każdy mieszkaniec powiatu szczycieńskiego może przekonać się o tym osobiście.


Reklama

 

Właściciele kina podziękowali też burmistrzowi Szczytna za zaangażowanie w pomoc przy rozmowach z konserwatorem zabytków.

 

- Sala kinowa musi mieć odpowiednią wysokość, trzeba było to uzgodnić z konserwatorem zabytków i nie były to łatwe rozmowy – zdradził Krzysztof Bil-Jaruzelski.

 

Prezesi Cinema Lumiere zarówno Romana Tomczaka, jak i Krzysztofa Mańkowskiego wyróżnili plakatami filmowymi. Pan Roman otrzymał plakat z filmu „Vabank”, a burmistrz z „Seksmsji”. - I proszę nie szukać tu podtekstów – zaznaczył z uśmiechem Krzysztof Bil-Jaruzelski.

Reklama

 

Potem odbyły się pokazy filmowe. Widzowie mogli obejrzeć zwiastun filmu w 3D oraz rewelacyjną polską komedię „Mayday”. Widzowie byli zachwyceni wygodnymi fotelami, doskonałym obrazem oraz dźwiękiem.

 

- Nie ma już po co jeździć do Olsztyna, gdy pod nosem mamy tak doskonały obiekt – mówili.

 

Kino wyposażone jest też w bar. „Tygodnik Szczytno” został oficjalnym partnerem medialnym kina Cinema Lumiere.

 Komentarze do artykułu

Kiszący ogóra

A odstępy gdzie? Nie wspominam już o maseczkach.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32