Reklama


Reklama

Chodzi w końcu o zdrowie – Centrum Rehabilitacji zaprasza


PROMOCJA. Od ubiegłego poniedziałku do pracy wrócili fizjoterapeuci z Centrum Rehabilitacji i Poprawy Sprawności w znajdującego się przy ulicy Moniuszki w Szczytnie. - Zainteresowanie pacjentów jest duże, dlatego gdy tylko powstała możliwość wróciliśmy do pracy, aby pomagać naszym pacjentom, bo oni są dla nas najważniejsi – mówi Kacper Stepokura, fizjoterapeuta i właściciel Centrum Rehabilitacji.Jak w dobie koronawirusa będzie wyglądała wasza praca?

 

W naszym zawodzie bezpieczeństwo pacjentów, ale i nas zawsze było i będzie na pierwszym miejscu. Nasz powrót do codziennych obowiązków oparty jest na rekomendacji Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

 

Co to oznacza?

 

Oznacza to tyle, że mamy pewne wytyczne, według których musimy postępować. Każdy pacjent, który do nas trafi, będzie musiał wcześniej wypełnić szczegółowa ankietę dotycząca ewentualnych zagrożeń spowodowanych koronowirusem. Za podanie nieprawdziwych informacji będzie groziła odpowiedzialność karna. Każdy pacjent będzie umawiany na konkretną godzinę, tak aby w poczekalni nie było tłoku. Przed zabiegiem będzie mierzona temperatura. Oczywiście obowiązkowo maseczka ochronna. Po każdym zabiegu będzie robiona przerwa techniczna, aby w pełni zdezynfekować pomieszczenie i sprzęt. Personel Centrum Rehabilitacji będzie pracował w rękawiczkach ochronnych, maseczkach specjalistycznych bądź przyłbicach. Rejestracja na zabiegi będzie realizowana głównie telefonicznie.

 

 


Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00


Reklama

 

Czy będą zmiany godzin otwarcia Centrum Rehabilitacyjnego?

 

 

Nie, pracujemy w godzinach od 11 do 19, od poniedziałku do piątku. Od 4 maja, w co drugi poniedziałek od godziny 16 w naszym Centrum przyjmuje też lekarz ortopeda. Tu również będą obostrzenia, o których mówiłem wcześniej.

 

 

Rozmawiamy w środę, 6 maja, czyli od dwóch dni już pracujecie, jak reagują na to wasi pacjenci?

 

Widać, że mocno się za nami stęsknili. Cały poniedziałek obdzwanialiśmy pacjentów, którym koronawiorus przerwał rehabilitację. Nie zdarzyło się, aby ktoś zrezygnował z powrotu na zabiegi. Podczas rozmów informowaliśmy o nowych zasadach. Wszyscy przejęli to ze zrozumieniem.

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00

 

Nie pracowaliście przez dobre półtora miesiąca, co dla pacjentów w rehabilitacji może oznaczać taka przerwa?

 

Przede wszystkim znaczne pogorszenie stanu. Nieplanowane wstrzymanie etapu dochodzenia do pełnej sprawności może wydłużyć rehabilitację, a czasem nawet spowodować to, że nie uda się odzyskać pełnej sprawności. W rehabilitacji najważniejszymi czynnikami są rozpoczęcie zabiegów, ćwiczeń w odpowiednim czasie i systematyczność. Podam przykład: mam panią po wymianie stawu kolanowego. Była u mnie na zabiegach 4 razy przed koronawirusem. Jak sama mówiła ze spotkania na spotkanie chodzenie stawało się coraz łatwiejsze. Zabiegi przerwała pandemia. Trafiła znowu do mnie z obolałym kolanem, obrzękiem i trudnościami w chodzeniu. Gdyby zabiegi nie były przerwane to ta pani. w mojej ocenie, wróciłaby już do pełnej sprawności. Między innymi z tego powodu fizjoterapeuci domagali się od rządu, aby znaleźć się w pierwszej grupie odmrażania gospodarki. Nie można pacjentów, którzy potrzebują rehabilitacji zostawić bez opieki, bo w dłuższej perspektywie mogliby zasilić szeregi rencistów i osób niepełnosprawnych ruchowo.

Reklama

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze