Reklama


Reklama

Chodzi w końcu o zdrowie – Centrum Rehabilitacji zaprasza


PROMOCJA. Od ubiegłego poniedziałku do pracy wrócili fizjoterapeuci z Centrum Rehabilitacji i Poprawy Sprawności w znajdującego się przy ulicy Moniuszki w Szczytnie. - Zainteresowanie pacjentów jest duże, dlatego gdy tylko powstała możliwość wróciliśmy do pracy, aby pomagać naszym pacjentom, bo oni są dla nas najważniejsi – mówi Kacper Stepokura, fizjoterapeuta i właściciel Centrum Rehabilitacji.Jak w dobie koronawirusa będzie wyglądała wasza praca?

 

W naszym zawodzie bezpieczeństwo pacjentów, ale i nas zawsze było i będzie na pierwszym miejscu. Nasz powrót do codziennych obowiązków oparty jest na rekomendacji Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

 

Co to oznacza?

 

Oznacza to tyle, że mamy pewne wytyczne, według których musimy postępować. Każdy pacjent, który do nas trafi, będzie musiał wcześniej wypełnić szczegółowa ankietę dotycząca ewentualnych zagrożeń spowodowanych koronowirusem. Za podanie nieprawdziwych informacji będzie groziła odpowiedzialność karna. Każdy pacjent będzie umawiany na konkretną godzinę, tak aby w poczekalni nie było tłoku. Przed zabiegiem będzie mierzona temperatura. Oczywiście obowiązkowo maseczka ochronna. Po każdym zabiegu będzie robiona przerwa techniczna, aby w pełni zdezynfekować pomieszczenie i sprzęt. Personel Centrum Rehabilitacji będzie pracował w rękawiczkach ochronnych, maseczkach specjalistycznych bądź przyłbicach. Rejestracja na zabiegi będzie realizowana głównie telefonicznie.

 

 


Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00


Reklama

 

Czy będą zmiany godzin otwarcia Centrum Rehabilitacyjnego?

 

 

Nie, pracujemy w godzinach od 11 do 19, od poniedziałku do piątku. Od 4 maja, w co drugi poniedziałek od godziny 16 w naszym Centrum przyjmuje też lekarz ortopeda. Tu również będą obostrzenia, o których mówiłem wcześniej.

 

 

Rozmawiamy w środę, 6 maja, czyli od dwóch dni już pracujecie, jak reagują na to wasi pacjenci?

 

Widać, że mocno się za nami stęsknili. Cały poniedziałek obdzwanialiśmy pacjentów, którym koronawiorus przerwał rehabilitację. Nie zdarzyło się, aby ktoś zrezygnował z powrotu na zabiegi. Podczas rozmów informowaliśmy o nowych zasadach. Wszyscy przejęli to ze zrozumieniem.

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00

 

Nie pracowaliście przez dobre półtora miesiąca, co dla pacjentów w rehabilitacji może oznaczać taka przerwa?

 

Przede wszystkim znaczne pogorszenie stanu. Nieplanowane wstrzymanie etapu dochodzenia do pełnej sprawności może wydłużyć rehabilitację, a czasem nawet spowodować to, że nie uda się odzyskać pełnej sprawności. W rehabilitacji najważniejszymi czynnikami są rozpoczęcie zabiegów, ćwiczeń w odpowiednim czasie i systematyczność. Podam przykład: mam panią po wymianie stawu kolanowego. Była u mnie na zabiegach 4 razy przed koronawirusem. Jak sama mówiła ze spotkania na spotkanie chodzenie stawało się coraz łatwiejsze. Zabiegi przerwała pandemia. Trafiła znowu do mnie z obolałym kolanem, obrzękiem i trudnościami w chodzeniu. Gdyby zabiegi nie były przerwane to ta pani. w mojej ocenie, wróciłaby już do pełnej sprawności. Między innymi z tego powodu fizjoterapeuci domagali się od rządu, aby znaleźć się w pierwszej grupie odmrażania gospodarki. Nie można pacjentów, którzy potrzebują rehabilitacji zostawić bez opieki, bo w dłuższej perspektywie mogliby zasilić szeregi rencistów i osób niepełnosprawnych ruchowo.

Reklama

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

  Śmieszek


  2020-10-26 23:49:38
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  super dobry biznes gratuluje ci i pozdrawiam

  olek


  2020-10-26 20:22:40
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Kiedy powstanie droga ekspresowa z Olsztyna do lotniska. To wydaje się być konieczne aby ludzie z Olsztyna nie jeździli do Gdańska .Musimy wspierać nasz region !

  Radek Nowak/ dirt


  2020-10-26 20:12:01
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

  mol


  2020-10-26 19:05:09
 • Apartamenty Sonata zapraszają (zdjęcia)
  \"Poświęcenie przyszłym mieszkańcom zapewni szczęśliwe, dostatnie i bezpieczne życie\" - w przypadku gdy się to nie sprawdzi przysługuje odszkodowanie ?

  Ciekawy


  2020-10-26 10:25:20