Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Chodzi w końcu o zdrowie – Centrum Rehabilitacji zaprasza


PROMOCJA. Od ubiegłego poniedziałku do pracy wrócili fizjoterapeuci z Centrum Rehabilitacji i Poprawy Sprawności w znajdującego się przy ulicy Moniuszki w Szczytnie. - Zainteresowanie pacjentów jest duże, dlatego gdy tylko powstała możliwość wróciliśmy do pracy, aby pomagać naszym pacjentom, bo oni są dla nas najważniejsi – mówi Kacper Stepokura, fizjoterapeuta i właściciel Centrum Rehabilitacji.Jak w dobie koronawirusa będzie wyglądała wasza praca?

 

W naszym zawodzie bezpieczeństwo pacjentów, ale i nas zawsze było i będzie na pierwszym miejscu. Nasz powrót do codziennych obowiązków oparty jest na rekomendacji Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

 

Co to oznacza?

 

Oznacza to tyle, że mamy pewne wytyczne, według których musimy postępować. Każdy pacjent, który do nas trafi, będzie musiał wcześniej wypełnić szczegółowa ankietę dotycząca ewentualnych zagrożeń spowodowanych koronowirusem. Za podanie nieprawdziwych informacji będzie groziła odpowiedzialność karna. Każdy pacjent będzie umawiany na konkretną godzinę, tak aby w poczekalni nie było tłoku. Przed zabiegiem będzie mierzona temperatura. Oczywiście obowiązkowo maseczka ochronna. Po każdym zabiegu będzie robiona przerwa techniczna, aby w pełni zdezynfekować pomieszczenie i sprzęt. Personel Centrum Rehabilitacji będzie pracował w rękawiczkach ochronnych, maseczkach specjalistycznych bądź przyłbicach. Rejestracja na zabiegi będzie realizowana głównie telefonicznie.

 

 


Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00


Reklama

 

Czy będą zmiany godzin otwarcia Centrum Rehabilitacyjnego?

 

 

Nie, pracujemy w godzinach od 11 do 19, od poniedziałku do piątku. Od 4 maja, w co drugi poniedziałek od godziny 16 w naszym Centrum przyjmuje też lekarz ortopeda. Tu również będą obostrzenia, o których mówiłem wcześniej.

 

 

Rozmawiamy w środę, 6 maja, czyli od dwóch dni już pracujecie, jak reagują na to wasi pacjenci?

 

Widać, że mocno się za nami stęsknili. Cały poniedziałek obdzwanialiśmy pacjentów, którym koronawiorus przerwał rehabilitację. Nie zdarzyło się, aby ktoś zrezygnował z powrotu na zabiegi. Podczas rozmów informowaliśmy o nowych zasadach. Wszyscy przejęli to ze zrozumieniem.

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00

 

Nie pracowaliście przez dobre półtora miesiąca, co dla pacjentów w rehabilitacji może oznaczać taka przerwa?

 

Przede wszystkim znaczne pogorszenie stanu. Nieplanowane wstrzymanie etapu dochodzenia do pełnej sprawności może wydłużyć rehabilitację, a czasem nawet spowodować to, że nie uda się odzyskać pełnej sprawności. W rehabilitacji najważniejszymi czynnikami są rozpoczęcie zabiegów, ćwiczeń w odpowiednim czasie i systematyczność. Podam przykład: mam panią po wymianie stawu kolanowego. Była u mnie na zabiegach 4 razy przed koronawirusem. Jak sama mówiła ze spotkania na spotkanie chodzenie stawało się coraz łatwiejsze. Zabiegi przerwała pandemia. Trafiła znowu do mnie z obolałym kolanem, obrzękiem i trudnościami w chodzeniu. Gdyby zabiegi nie były przerwane to ta pani. w mojej ocenie, wróciłaby już do pełnej sprawności. Między innymi z tego powodu fizjoterapeuci domagali się od rządu, aby znaleźć się w pierwszej grupie odmrażania gospodarki. Nie można pacjentów, którzy potrzebują rehabilitacji zostawić bez opieki, bo w dłuższej perspektywie mogliby zasilić szeregi rencistów i osób niepełnosprawnych ruchowo.

Reklama

 

Umów wizytę


Telefon: 508-096-508
Email: crips.szczytno@o2.pl
Adres: ul. Stanisława Moniuszki 10, 12-100 Szczytno
Poniedziałek – czwartek
godz. 11.00 - 19.00
Piątek
godz. 11.00 - 18.00Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23