Reklama


Reklama

Charytatywnie dla Karola Michalaka


Na 6 listopada przyjaciele Karola Michalaka zaplanowali koncert charytatywny, z którego dochód ma wesprzeć walkę młodego mieszkańca Olszyn o zdrowie. Wystąpią głównie lokalne kapele. - Zachęcamy do udziału zarówno wykonawców, jak i publiczność – mówią organizatorzy.Przypomnijmy. W sierpniu niespełna 20-letni Karol Michalak ucierpiał w wypadku drogowym, do którego doszło w pobliżu Nowego Dworu Gdańskiego. Doznał bardzo licznych obrażeń. Najgorsze skutki rodzi obecnie bardzo poważny uraz głowy.

 

- Przez trzy tygodnie był w śpiączce. Dopiero po kolejnym miesiącu zaczął kojarzyć rzeczywistość, choć komunikacja wciąż jest bardzo utrudniona. Tylko gestami, bo jeszcze nie mówi – mówią siostra rannego Kinga Michalak i kuzyn Korneliusz Komorowski. - Obecnie Karol przebywa w szpitalu w Otwocku, bo w trakcie początkowej, intensywnej rehabilitacji przyplątało się zapalenie płuc. Gdy zostanie wyleczony musi trafić do kliniki rehabilitacyjnej. Niestety, te, które zapewniają naprawdę godną opiekę i efektywne leczenie, są prywatne, a miesięczny pobyt w takiej klinice kosztuje od 20 do 30 tysięcy złotych.


Reklama

 

I na taką właśnie kliniczną rehabilitację, która może potrwać nawet rok, rodzina i przyjaciele gromadzą środki w najróżniejszy sposób.

 

- Karol jest pod opieką Fundacji Votum, gdzie na jego subkonto można wpłacać datki, uruchomiona jest zbiórka na portalu siepomaga.pl, a na facebooku działa licytacja pod nazwą: kiermasz Małego Księcia – mówi Kinga. - W dobie koronawirusa jesteśmy mocno ograniczeni, dlatego szukamy pomocy głównie drogą wirtualną. Ale uznaliśmy, że koncert będzie dobrym rozwiązaniem, nie tylko dlatego, że stanowi formę wsparcia dla Karola, ale też może chociaż na krótko nam wszystkim, wykonawcom i publiczności, przywróci trochę normalności – dodaje Kornel. - Dlatego zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w piątek, 6 listopada.

ReklamaKomentarze do artykułu

Mieszkaniec

Radni miejscy wszędzie określają się mianem społeczników może związku z tym przekażą swoje diety (nie dochody) na rzecz Karola i uratują mu życie. Jeden miesiąc bez społecznej diety radnych to 4 miesiące rehabilitacji chłopaka. Apel do działaczy i społeczników ..... pokażcie serca i szczere intencje.

Napisz

Reklama


Komentarze