Reklama


Reklama

Centrum Wspierania Rodzin „przebuduje” pasymski ośrodek kultury


W Pasymiu powstanie Centrum Wspierania Rodziny. Dzięki tej inicjatywie budynek Miejskiego Ośrodka Kultury zostanie gruntownie przebudowany i zmodernizowany.Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański podpisał właśnie umowę z samorządem województwa na dofinansowanie inwestycji pn. „Utworzenie Centrum Wspierania Rodziny w przebudowanym i zmodernizowanym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury”

 

Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 mln zł , w tym dofinansowanie ma wynieść 1 673 706,80 zł.

Przedsięwzięcie polega na przebudowie i adaptacji istniejącego budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w celu realizacji w nim funkcji społecznych. Zrewitalizowany budynek pozwoli na aktywizację społeczną mieszkańców gminy Pasym, w tym osób z niepełnosprawnościami, dzięki czemu jakość życia zdrowotnego i społecznego ma zostać podniesiona – tak zakłada przynajmniej projekt.


Reklama

 

Na czas remonty dyrekcja i pracownicy MOK przeniosą się do miejskiego ratusza. - A zajęcia prowadzone będą w naszym Zespole Szkół – mówi burmistrz Łachmański. - Po remoncie wszystko wróci do poprzedniego stanu.

 

Jest to pierwszy projekt realizowany w ramach uczestnictwa w Sieci Miast Cittaslow. - Poza tą inwestycją mamy w planach utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej - siedziby Klubu Integracji Społecznej w budynku po byłym kinie w Pasymiu oraz rewitalizację - przebudowę rynku staromiejskiego w Pasymiu – dodaje Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze