Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Bus potrącił pieszego na ulicy Polskiej


Na ulicy Polskiej w Szczytnie doszło dziś do groźnego wypadku. Bus potrącił pieszego. Na ratunek rannemu i nieprzytomnemu mężczyźnie rzuciła się, jako pierwsza, Małgorzata Achremczyk, pracownica MDK Szczytno i członkini fundacji i grupy ratowniczej Autrimpus.Do wypadku doszło w okolicach przejścia dla pieszych na wysokości Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. 83-letniego mężczyznę potrącił bus. Autem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabno.

 

- Byliśmy akurat w pomieszczaniu instruktorów, kiedy usłyszeliśmy potężny huk – opowiada Małgorzata Achremczyk. - Gdy wyjrzeliśmy przez okno zauważyliśmy leżącego mężczyznę na drodze i kupę gapiów. Nikt poza kierowcą nie podszedł do poszkodowanego. Wybiegłam z MDK-u, gdy dotarłam do pieszego okazało się, że jest on nieprzytomny, charczał, ale oddychał. Poprosiłam kolegę aby wezwał pomoc, a sama kontrolowałem, do czasu przyjazdu ratowników, jego oddech. Potem poszkodowanego przekazaliśmy ratownikom.
 

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Szczytnie. - Z urazem głowy – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator ratowników w naszym powiecie, prywatnie brat pani Małgorzaty. - Jestem naprawdę dumny z postawy swojej siostry. Wiem że ukończyła kurs z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, i jak widać, takie kursy dają wiedzę i umiejętności, jak postępować w takich sytuacjach.


Dokładne okoliczności wypadku ustalają szczycieńscy policjanci. Ruch na ulicy Polskiej przez ponad godzinę był utrudniony. -  Kierowca był trzeźwy, ale policjanci i tak zatrzymali mu prawo jazdy ze względu na to, że nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu w obrębie przejścia dla pieszych - mówi podkomisarz Ewa Szczepanek, oficer prasowy KPP w Szczytnie.

Fot. Czytelnik "Tygodnika Szczytno"Komentarze do artykułu

Odp.

Niestety zmarł :(

....

Wie ktoś czy zyje ten potrącony pan?

Szczytnian

Brawo Pani Gosiu! Widać, że szkolenie nie poszło na marne! Tak trzymać!

R.

Dziękuję za postawę Pani Małgosiu

Polka

Zróbcie konkurs co roku z nagrodami pt. JAK WYKORZYSTAĆ TO CO MAMY BY BYŁO PIĘKNE MIASTO . i będziecie mieć wiele pomysłów na style miasta, architekturę budynków i przyrody w mieście a nawet za miastem też pomysły na nowe technologię , które oświęciły by miasto i wzbudziły zainteresowanie instytucjami jak autobusy informujące o miejscu, znaki elektroniczne itp ja jestem zainteresowana

Polka

Wszędzie na miejscach dla pieszych nie chcą ustąpić pierwszeństwa pojazdy a ustępują jak już nie mają wyjścia też strach chodzić po mieście bo jeżdżą jak szaleńczo jakby pośpiech i dla nich sprawy były ważniejsze niż życie ludzi , których mijają i chyba ze swoim też się nie liczą bo gdzieś mają te mandaty nawet jak je dostaną i swoje dalej propagują

czytelnik

Po co tyle straży pożarnej do potrącenia pieszego ZRM i policja wystarczyła by, wg. experta ilość wozów wzrastają koszty utrzymania naszego budżetu jeden zastęp do tego zdarzenia max aby wyjazd zaliczyć i popatrzeć na ludzie nie szczęście hehe..!! Czyżby brak wiedzy dyspozytora? lub taki wymysł...

Karolina

Brawo Pani Malgosiu.

Ania

Brawo Pani Kasiu.Oby wiecej takich ludzi jak Pani.

Ktoś

I każdy sęp stoi i nie pomorze. Dobrze że chociaż są wyjątki biegnąc na ratunek ....

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-06-03 11:41:54

Niebezpieczna fuszerka na ulicy Tetmajera

 • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

 • Piątek, 2018-09-14 12:00:06

Potrącenie pieszej na ulicy 1 Maja


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48