Wtorek, 19 Marca
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -

Bolesna porażka Błękitnych

Nastroje przed sobotnim meczem w zespole Błękitnych nie były najlepsze. Z kilku powodów (przede wszystkim choroby i kontuzje) było pewne, że na boisku zabraknie wielu zawodników. Najbardziej widoczna była nieobecność podstawowych piłkarzy: braci Nosowiczów i Macieja Balcerzaka czy też czołowego strzelca pasymskiego klubu Daniela Gołaszewskiego. To wszystko sprawiło, że do Giżycka pojechało jedynie czternastu zawodników. Zadanie było o tyle trudniejsze, że rywalem były miejscowe Mamry, czyli lider ligowej tabeli. Błękitni starali się jeszcze w piątek przełożyć spotkanie ze względu na wiele absencji, niestety związek nie przystał na tę propozycję.

• Data:

Gospodarze wiedząc z jakimi osłabieniami zmaga się przeciwnik od początku ruszyli do ataku. Efekty ich przewagi zobaczyliśmy już w 11. minucie, kiedy udało im się objąć prowadzenie. Błękitni starali się odpowiedzieć na to trafienie, ale byli zmuszeni grać przede wszystkim z kontry, a ich ataki były rozbijane przez dobrze funkcjonującą formację obronną Mamr.

Nie minęło dziesięć minut od pierwszej bramki, a gospodarze mogli się cieszyć już z drugiego trafienia. W 29. minucie pojawiła się szansa na zdobycie kontaktowego gola. Lewym skrzydłem popędził Kamil Kępka, a piłka po jego dośrodkowaniu trafiła w rękę obrońcy. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Patryk Malanowski, niestety, trafił tylko w słupek. Kilka minut później w końcu bramkę zdobył zawodnik Błękitnych. Niestety, było to trafienie samobójcze… Szymon Chrzanowski chciał przeciąć podanie przed polem karnym, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że zmylił i pokonał własnego bramkarza. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron gra trochę się wyrównała. Przewagę dalej mieli gospodarze, ale goście z Pasymia częściej podchodzili pod bramkę rywali. Niestety, ich ataki nie powodowały większego zagrożenia. W pierwszych kilkudziesięciu minutach skuteczniej spisywała się także obrona Błękitnych, która nie pozwalała już na oddanie tylu strzałów, co w pierwszej części meczów. Dobry fragment gry skończył się jednak w 78. minucie, kiedy to Mamry zdobyły czwartą bramkę w tym spotkaniu.

Po straceniu kolejnego gola grający trener Błękitnych wpuścił na boisko 15-letniego Łukaszewskiego oraz dał zadebiutować w IV lidze rezerwowemu bramkarzowi Krystianowi Zinkowi. Już w pierwszej akcji po wejściu na boisko Zink popisał się ładną interwencją, jednak dwie minuty później był już bezsilny i dał się pokonać zawodnikowi gospodarzy. Kolejną groźną akcję piłkarze z Giżycka przeprowadzili w 83. minucie i tym samym ustalili wynik spotkania na 6:0.

Skład: 1. Brzozowski (’79. 22. Zink) – 18. Mikulak, 21. Świercz, 26. Stańczak, 5. Chlebowski (’79. 4. Łukaszewski) – 13. Kępka, 14. Dobrzyński, 9. Chrzanowski, 16. Kowalewski, 17. Kulesik (’75 69. Jędrzejewski) – 10. Malanowski.