Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Bokserów docenił minister sportu (zdjęcia)


Gwardia Szczytno jest najwyżej notowanym klubem z naszego powiatu w krajowym rankingu w zakresie sportu młodzieżowego. Zajmuje 808 miejsce w Polsce na 3764 sklasyfikowanych klubów. Najwięcej punktów w Gwardii zdobyła sekcja boksu.Ranking jest tworzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pod uwagę są brane wyniki sportowe w dyscyplinach olimpijskich w rywalizacji dzieci i młodzieży.


Reklama

 

Reklama

Z klubów z naszego powiatu najwyżej notowana jest Gwardia Szczytno – zajmuje 808 miejsce. Potem jest już przepaść. Na 2046 miejscu znalazł się Szczycieński Klub Kyokushin Karate, na 2403 są pływacy z Płetwala Szczytno, a na 2908 siatkarze z PUKS Wiktoria Szczytno.

 

W skład wyników Gwardii Szczytno wchodzą osiągnięcia lekkoatletów, judo, pływaków oraz bokserów. Ale właśnie to ci ostatni dostarczyli klubowi najwięcej, bo aż 24 punkty.

 

- Ten rok i tak uważam za nie najlepszy, bo w ubiegłym mieliśmy tych punktów aż 50 - mówi Zenon Jagiełło, trener boksu. - Punkty zdobywaliśmy na imprezach rangi mistrzostw Polski. Na „punktową” listę ministerialną wpisali się m.in. Maciej Sztura (Dźwierzuty), Patryk Borucki (Szczytno), Kacper Deptuła (Jedwabno), Patrycja Krawczyk (Prusowy Borek), Igor Jędrzejczyk (Jedwabno). Nasze wyniki to forma podziękowań dla sponsorów. Bo bez ich pomocy trudno byłoby to wszystko zrealizować. Bardzo dziękuję w imieniu swoim i zawodników.

 

Wyniki:

 

Klub PKS GWARDIA SZCZYTNO - 808 miejsce na 3764 w Polsce

Powiat Szczycieński - 264 miejsce na 366 powiatów w Polsce

Szczytno - 291 miejsce na 881 gmin w Polsce

 

 

 

Zapraszamy na Międzynarodowy Obóz Bokserski w Szczytnie!

Czas: 29.01-02.02

2 x dziennie treningi pod okiem trenerów z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi!

Koszt: 340 zł

Minimalny wiek uczestnika: 12 lat

Szczegóły pod numerami: 600 424 410 lub 503 367 488

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama