Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Bogaty Mikołaj przyjechał do strażaków z Płozów (zdjęcia)


Strażacy z gminy Szczytno otrzymali świąteczne prezenty. Ten największy trafił, i to z wielką pompą, do ochotników z OSP Płozy – gmina kupiła im średni samochód gaśniczy marki Renault Premium 260 GBA. Auto jednostce oficjalnie zostało przekazane 15 grudnia. Nieco wcześniej otrzymali oni nową remizę. Ale prezenty trafiły do wszystkich 7 jednostek działających na ternie gminy.



Strażnicę dla ochotników z Płozów uroczyście przekazano w listopadzie. W grudniu do strażaków trafił nowoczesny średni samochód gaśniczy marki Renault. Jest on w pełni wyposażony, posiada beczkę na wodę o pojemności 3 tys. litrów. Nowy samochód dla OSP Płozy kosztował 169 tys. zł. 152 tysiące złotych pochodziło z częściowo umarzalnej pożyczki z WFOŚiGW w Olsztynie.


Reklama

 

 

- Ale to nie jedyny prezent, który przygotowaliśmy dla naszych strażaków – zdradza wójt Sławomir Wojciechowski. - Nowoczesny sprzęt, głównie tak zwanej ochrony osobistej, otrzymały wszystkie nasze jednostki, a jest ich siedem.

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Płozach powstała w 1950 roku. Jej założycielem i pierwszym prezesem był Adam Farjan. Dziś jednostka liczy 30 członków, w tym 6 druhen. Rocznie wyjeżdżają do około 30 zdarzeń. Początkowo jednostka dysponowała konnym zaprzęgiem gaśniczym.

Reklama

 

 

- W 1978 roku trafił do nas żuk, motopompa – mówi Jerzy Tyczyński, obecny prezes OSP Płozy. - W 2009 roku wzbogaciliśmy się o lekki samochód gaśniczy, a w tym otrzymamy prawdziwe cacko. Już jest w garażu, ale czekamy na oficjalne przekazanie. Nasza jednostka w latach 1958-1965 była najlepszą jednostką w powiecie, wygrywaliśmy wszystkie zawody.

 

 

Obecne władze OSP Płozy: Jerzy Tyczyński – prezes, Jacek Dąbrowski – naczelni, wiceprezes, sekretarz – Arkadiusz Husak, skarbnik – Łukasz Mokołajewski, gospodarz – Kamil Ejdys.

 

 

Fot. UG Szczytno



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
    Od kiedy funkcja radnego to działalność społeczna?Działacz społeczny swoją działalność wykonuje bezinteresownie.

    Lola


    2020-10-29 18:36:44
  • Ekologiczne Osiedle nad Jeziorem zaprasza (zdjęcia)
    Jak widać jak komuś się chce to i w Szczytnie może powstać coś ładnego i praktycznego Ile za m2 ?

    Szczytnianin


    2020-10-29 18:03:47
  • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
    Dziękuję za tę szczerą, rzeczową relacje. Takie słowa pionizują.

    Jolanta Magierowska


    2020-10-29 17:32:21
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Skąd przekonanie, że problem sam by się wiele lat temu rozwiązał? Zauważyłeś wśród protestujących osoby niepełnosprawne, czy może tak dobrze znasz ich rodziny, że nawet odwiedzałeś matki na oddziale patologii ciąży? Po wielogodzinnym wysiłku umysłowym ulepiłeś żenujący żart „logiczny” i postanowiłeś zabłysnąć? Jeśli nie wiesz, o co to wszystko, nic nie pisz. A co do wizerunku, zapoznaj się z jego ochroną i prawem prasowym. Darmowych korepetycji nie będzie.

    Do mańka


    2020-10-29 17:06:36
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Dzisiaj widziałem takie hasło: \" Kinga powiec tacie, żeby nie zaglądał nam w gacie\". Czy nie lepsze niż \" zamknij PiS..\" ale skoro młodzież woli mowę rynsztoku.

    X-Men


    2020-10-29 16:55:02
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Brawo, a do tych których wulgaryzmy odrzucają, niech dobrze przemyślą swoje priorytety jako ludzie.

    Mateusz


    2020-10-29 16:33:35
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Dlaczego autor tekstu zasłania twarze uczestnikom? Przecież są w miejscu publicznym i chyba nie wstydzą się swojego protestu! Fajnie, że w dobie zagrożenia Covidem pójdą potem do domu i poczęstują wirusem swoich najbliższych :) Brawo wy! I jeszcze jedna dygresja. Gdyby rodzice tych młodych ludzi reprezentowali ich poglądy problem sam by się wiele lat temu rozwiązał :)

    maniek


    2020-10-29 14:15:01
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Śmieci sortować a nie manifestować i łap po 500+ nie wyciągać.

    emeryt


    2020-10-29 14:12:18
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Popieram wywód Faceta. Zapomniał wół, jak cielęciem był? Wulgaryzmy napisane są złe - natomiast wulgaryzmy wypowiadane są do przyjęcia? Młodzież - żeńska i męska - krzyczy nam starym, że - cytując klasyka - Wersal się skończył. To reakcja młodych ludzi (ale nie tylko) na to, jak urządzają nam wszystkim świat i przyszłość politycy, których celem jest jedynie utrzymanie władzy za wszelką cenę. Bujać to my, ale nie nas. Więcej ściemy nie zniesiemy. My, Naród.

    Śmieszek


    2020-10-29 12:54:47
  • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
    Ojej, młode dziewczyny na ulicach! Tak, bo młodość nie zna szarości. Dziś to, co się w kraju dzieje, jest dla nich po prostu CZARNE. Młodość jest odważna, energiczna, bezpośrednia i zawsze taka była. Wszyscy ci, którzy krytykują tych młodych ludzi, niech przypomną sobie, co sami wyprawiali w młodości. Czas swojego dorastania uznajemy za wzór, to czysta socjologia. A że przeklinają... To z kolei bolesny stereotyp. Stereotyp kobiety ciepłej, kojarzonej z bezpieczeństwem i domowym ogniskiem. Czy kogoś zdziwiłyby wulgaryzmy, gdyby na ulicach szaleli mężczyźni? Wielu z nich dziś opiekuje się dziećmi i gotuje. Zmiany kulturowe są bardzo złożone i nie da się ich zamknąć w pustym zwrocie „ta dzisiejsza młodzież...”. A wpajane nam przez lata bzdury tkwią w nas bardzo głęboko. Pijany chłop pod drzewem nikogo nie dziwi. A jakie są reakcje, gdy przez miasto przetacza się pijana kobieta? No właśnie! Wielu obecnych zachowań nie popieram, ale je rozumiem. Natomiast w kwestii aborcji mój głos miałby znaczenie, gdybym był kobietą. Nie jestem, a to przecież o ich ciała chodzi. O ich prawo wyboru i walkę w głowie z konsekwencjami swojej decyzji przez resztę życia. To akurat nie jest takie trudne, wystarczy odrobina empatii.

    Facet


    2020-10-29 11:33:24