Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Bogaty Mikołaj przyjechał do strażaków z Płozów (zdjęcia)


Strażacy z gminy Szczytno otrzymali świąteczne prezenty. Ten największy trafił, i to z wielką pompą, do ochotników z OSP Płozy – gmina kupiła im średni samochód gaśniczy marki Renault Premium 260 GBA. Auto jednostce oficjalnie zostało przekazane 15 grudnia. Nieco wcześniej otrzymali oni nową remizę. Ale prezenty trafiły do wszystkich 7 jednostek działających na ternie gminy.Strażnicę dla ochotników z Płozów uroczyście przekazano w listopadzie. W grudniu do strażaków trafił nowoczesny średni samochód gaśniczy marki Renault. Jest on w pełni wyposażony, posiada beczkę na wodę o pojemności 3 tys. litrów. Nowy samochód dla OSP Płozy kosztował 169 tys. zł. 152 tysiące złotych pochodziło z częściowo umarzalnej pożyczki z WFOŚiGW w Olsztynie.

 

 

- Ale to nie jedyny prezent, który przygotowaliśmy dla naszych strażaków – zdradza wójt Sławomir Wojciechowski. - Nowoczesny sprzęt, głównie tak zwanej ochrony osobistej, otrzymały wszystkie nasze jednostki, a jest ich siedem.


Reklama

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Płozach powstała w 1950 roku. Jej założycielem i pierwszym prezesem był Adam Farjan. Dziś jednostka liczy 30 członków, w tym 6 druhen. Rocznie wyjeżdżają do około 30 zdarzeń. Początkowo jednostka dysponowała konnym zaprzęgiem gaśniczym.

 

 

- W 1978 roku trafił do nas żuk, motopompa – mówi Jerzy Tyczyński, obecny prezes OSP Płozy. - W 2009 roku wzbogaciliśmy się o lekki samochód gaśniczy, a w tym otrzymamy prawdziwe cacko. Już jest w garażu, ale czekamy na oficjalne przekazanie. Nasza jednostka w latach 1958-1965 była najlepszą jednostką w powiecie, wygrywaliśmy wszystkie zawody.

Reklama

 

 

Obecne władze OSP Płozy: Jerzy Tyczyński – prezes, Jacek Dąbrowski – naczelni, wiceprezes, sekretarz – Arkadiusz Husak, skarbnik – Łukasz Mokołajewski, gospodarz – Kamil Ejdys.

 

 

Fot. UG SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama