Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Błękitni blisko pierwszej wygranej

Niewiele zabrakło, by pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł zespół Błękitnych Pasym. Pasymianie po słabej w swoim wykonaniu pierwszej części przegrywali w Węgorzewie już 0:2. Po przerwie zdołali jednak się podnieść i wyszli nawet na prowadzenie. Niestety w trzeciej minucie doliczon...

• Data:

Niewiele zabrakło, by pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł zespół Błękitnych Pasym. Pasymianie po słabej w swoim wykonaniu pierwszej części przegrywali w Węgorzewie już 0:2. Po przerwie zdołali jednak się podnieść i wyszli nawet na prowadzenie. Niestety w trzeciej minucie doliczonego czasie gry rywale po rzucie karnym zdołali uratować remis.

VĘGORIA WĘGORZEWO – BŁĘKITNI PASYM 3:3 (2:0)

1:0 – Maciej Magnuszewski (13), 2:0 – Daniel Maliszewski (39), 2:1 – Mateusz Kędzierski (58), 2:2 – Paweł Pietrzak (73-karny), 2:3 – Mateusz Kędzierski (75), 3:3 – Daniel Maliszewski (94-karny)

BŁĘKITNI: Malanowski – P. Domżalski, Łączyński, Pietrzak, A.. Foruś, Stalmach, M. Nosowicz (84. Mikołajewski), D. Kruczyk (46. B. Nosowicz ), Młotkowski, M. Kruczyk (88. Staszewski), Kędzierski.

,,Przyziemny'' rywal

Po serii meczów z rywalami z górnej półki pasymianie mieli okazję zmierzyć się z bardziej przyziemnym rywalem. Na boisku w Węgorzewie wraz z byłym graczem Błękitnych Maciejem Magnuszewskim gościła ich bowiem miejscowa Vęgoria.

Kontuzja ,, Gołębia''

Błękitni do spotkania przystąpili bez swojego największego atutu, jakim bez wątpienia jest Marcin Gołębiewski. Prócz kontuzjowanego ,,Gołębia'' w składzie zabrakło regularnie występującego w pierwszej jedenastce, a zajętego tym razem obowiązkami służbowymi Sławomira Forusia.

Słaba połówka

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy. W 13 minucie meczu brak koncentracji przy rzucie rożnym Vęgorii zakończył się golem byłego zawodnika pasymian Macieja Magnuszewskiego. Grający w tej części dość bojaźliwie i nieporadnie goście swą szansę na wyrównanie mieli w 31 minucie, kiedy to po strzale z około 25 metrów poprzeczkę bramki gospodarzy obił Mateusz Kędzierski. Kilka minut później sam na sam przed Patrykiem Malanowskim znalazł się napastnik Vęgorii Daniel Maliszewski i lobem umieścił piłkę w siatce podwyższając tym samym prowadzenie swojego zespołu.

Zwycięstwo uciekło sprzed nosa

W drugiej części sygnał do ataku dał Błękitnym bardzo aktywny tego dnia Kędzierski, który po prostopadłym podaniu Arkadiusza Forusia zdobył kontaktową bramkę. Pasymianie poszli za ciosem i w 73 minucie po akcji Forusia z Bartoszem Nosowiczem piłka w obrębie szesnastki trafiła w rękę jednego z zawodników gospodarzy. Karnego pewnie na drugą bramkę dla Błękitnych zamienił Paweł Pietrzak. Niecałe dwie minuty później było już 2:3 dla gości. Tym razem prostopadłym zagraniem popisał się Bartosz Nosowicz, który uruchomił Kędzierskiego, a ten po podcince zdobył swoją druga bramkę w meczu. Nieco przytłoczona takim przebiegiem spotkania Vęgoria do końca meczu próbowała zdobyć bramkę dającą jej remis. Sztuka ta udała się gospodarzom w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym pasymian przewrócony został jeden z zawodników Vęgorii. Jedenastkę na gola zamienił Maliszewski i pierwsza wygrana uciekła Błękitnym sprzed nosa.

POZOSTAŁE WYNIKI 4 KOLEJKI: STOMIL II OLSZTYN – ZNICZ BIAŁA PISKA 3:1 (1:1), 1:0 – D. Kun (15), 1:1 – Falkowski (45), 2:1 – Łukasik (53), 3:1 – Filipek (90), GKS WIKIELEC – BARKAS TOLKMICKO 1:2 (0:2), 0:1 – Kuczkowski (10), 0:2 – Pietrzkiewicz (25), 1:2 – Szkamelski (75), CZERWONE KARTKI: Janiszewski (62, Wikielec), Tomkiewicz (80, Barkas), Laskowski (88, Barkas), START NIDZICA – ROMINTA GOŁDAP 0:1 (0:1), 0:1 – Byliński (30),CZERWONA KARTKA: Napiórkowski (62, Start), PISA BARCZEWO – DRWĘCA NOWE MIASTO LUBAWSKIE 2:1 (2:1), 1:0 – Sajnach (7), 1:1 – Golovatenko (30-karny), 2:1 – Żurawel (44),CZERWONA KARKA: Piceluk (43, Drwęca), MAMRY GIŻYCKO – ORZEŁ JANOWIEC KOŚCIELNY 2:2 (2:0), 1:0 – Bierć (12), 2:0 – Sadłos (41), 2:1 – Jastrzębowski (49), 2:2 – P. Szypulski (90+4), ZATOKA BRANIEWO – POLONIA IŁOWO 0:1 (0:0), 0:1 – Jakim (85).

11. Znicz Biała Piska 4 1 1 2 4-8

12. DKS Dobre Miasto 3 0 3 1 1-2

13. GKS Wikielec 2 0 2 2 2-4

14. Start Nidzica 2 0 2 2 4-7

15. Zatoka Braniewo 2 0 2 2 2-5

16. Błękitni Pasym 2 0 2 2 4-8