Środa, 3 Czerwiec, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary -

Reklama


Reklama

Bezrobocie jeszcze nie rośnie


Jak na razie na terenie powiatu szczycieńskiego nie widać poważniejszych ruchów w kierunku bezrobocia. Liczba osób, które zarejestrowały się w pierwszym tygodniu kwietnia jest niemal taka sama, jak rok temu.- Od 1 do 7 kwietnia ubiegłego roku w tutejszym urzędzie zarejestrowało się 85 osób, a w tym roku 87 plus trzy osoby poszukujące pracy – informuje Beata Januszczyk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie. - Nie mamy też żadnych zgłoszeń, które mówiłyby o zamiarze grupowych zwolnień.

 

Zdaniem dyrektor Januszczyk, jeśli obecna sytuacja istotnie wpłynie na poziom bezrobocia, będzie to widoczne dopiero w maju.

 

- Obowiązują okresy wypowiedzenia, zależne od czasu zatrudnienia, więc jeśli pracodawcy dokonali zwolnień, to różnice i ewentualny wzrost będzie widoczny za miesiąc – tłumaczy. - Być może jednak nie dojdzie do masowych zwolnień, bo to z kolei uniemożliwi pracodawcom skorzystanie z form wsparcia, przewidzianych w „tarczy antykryzysowej”. Od firm, głównie tych większych, mamy informacje, że powinni wytrzymać, zachowując zatrudnienie, jakieś trzy miesiące. Obecnie część z nich wprowadziła tzw. postojowe.


Reklama

 

Jedną z form wsparcia, wprowadzoną z początkiem miesiąca, są mikropożyczki, udzielane przez PUP w bardzo uproszczonym trybie. Pracodawcy - mikroprzedsiębiorcy mogą otrzymać 5 tysięcy złotych na bardzo korzystnych warunkach.

 

- Dotychczas (do 8 kwietnia – przyp. H.B.) wpłynęło aż 150 wniosków o udzielenie takiej pożyczki – mówi Beata Januszczyk. - Wypłaciliśmy ich już 85 przedsiębiorcom i trzymamy rękę na pulsie. Gdy tylko zostaną uruchomione inne, przewidywane formy wsparcia i na ministerialnej stronie pojawią informacje, natychmiast te formy uruchomimy.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2020-05-07 10:17:06

Rośnie liczba testów na koronawirusa

 • Poniedziałek, 2020-03-16 18:17:10

Rośnie liczba badanych, nie ma chorych

 • Środa, 2020-03-04 15:30:51

Komenda rośnie w... wyniki

 • Środa, 2019-10-02 14:26:40

W Miętkich wzrośnie aktywność

 • Czwartek, 2019-08-22 10:02:33

Zespół, który może jeszcze zaskoczyć

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26