Reklama


Reklama

Bezpłatne maseczki trafią do mieszkańców


Gmina Dźwierzuty zamówiła 4564 sztuki maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Czyli teoretycznie tyle, ilu jest mieszkańców gminy. - Maseczki są bezpłatne – mówi Barbar Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Korzystamy z akcji Maseczki Dla Polski.Produkcja maseczek w ramach akcji Maseczki Dla Polski rozpoczęła się we wtorek, 24 marca. Na apel m.in. Łukasza Grabarczyka związanego z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie odpowiedzieli właściciele czterech fabryk włókienniczych z różnych regionów Polski, którzy chcą pozostać anonimowi.

 

- W ciągu paru godzin powstało niemal 300 tysięcy maseczek – mówi pan Łukasz. - Chcielibyśmy wyprodukować maseczkę dla każdego Polaka. Dodatkowo wspieramy akcję: zostań w domu. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom – dodaje.

 

 

Liczba wynika ze śmieci

 


Reklama

- O akcji dowiedziałam się z internetu – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - 30 marca po raz pierwszy skontaktowałam się z pomysłodawcami. Pomyślałam, że warto, że nie mamy nic do stracenia, a jeśli uda nam się pozyskać maseczki, to znacznie zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.

 

Maseczki są ochronne, ale nie przeciwwirusowe. Znacznie niweluję jednak jego rozprzestrzenianie się drogą kropelkową. Gmina Dźwierzuty maseczki zamówiła dokładnie 1 kwietnia. - Liczba mieszkańców określona jest na podstawie deklaracji śmieciowych – mówi sekretarz Trusewicz. - Jest to wymóg organizatora akcji. Stąd ta liczba 4564 sztuk. Na razie czekamy na ich dostarczenie.

Reklama

 

Dystrybucją maseczek wśród mieszkańców mają zająć się sołtysi, ale nie jest wykluczone, że gmina o pomoc poprosi też strażaków ochotników.

 

 

Maseczka to obowiązek

- Na pewno musi być to zrobione bezpiecznie – mówi Barbara Trusewicz. - Tam, gdzie nie będziemy mogli wejść, maseczki zostawimy w skrzynkach pocztowych bądź po prostu powiesimy na płocie, ogrodzeniu. Niewykluczone, że maseczki będzie można odbierać na przykład w wiejskich świetlicach.

 

Przypominamy, że od czwartku, 16 kwietnia w całym kraju jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych.Komentarze do artykułu

mieszkaniec

A kiedy będzie o kwiatkach i trawnikach, bo o inwestycjach już nie marzę ? Nie sztuka korzystać tylko z subwencji, podatków i datkach od bystrych, obrotnych ludzi. Lansuje się Pani Sekretarz, pokuszę się nawet, że bardziej ostatnio od Wójtowej. A tak na marginesie gratuluję czystek w gminie... Osiągnięcie nie lada. No cóż, a maseczką za 4-5 złotych nie kupicie mnie i wielu innych osób. Jak Bóg da uciekam z gminy, przynajmniej będą szanse na pracę, rozwój, itd.

Janusz

Z tego co czytam wychodzi, że w tej gminie potrafią tylko żebrać. Najpierw tablety do zdalnej nauki, później żywność najbardziej potrzebującym, bo to taka biedna gmina, teraz maseczki wszystkim mieszkańcom. Wszystko z zewnątrz. A co od siebie? Likwidacja szkoły w Linowie, nawodnienie boiska (jak dołożą) i chyba najwyższe w powiecie diety gminnych radnych. Tylko gratulować zaradności!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

  Rychu


  2020-12-01 20:12:42
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42