Reklama


Reklama

Bezpłatne maseczki trafią do mieszkańców


Gmina Dźwierzuty zamówiła 4564 sztuki maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Czyli teoretycznie tyle, ilu jest mieszkańców gminy. - Maseczki są bezpłatne – mówi Barbar Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Korzystamy z akcji Maseczki Dla Polski.



Produkcja maseczek w ramach akcji Maseczki Dla Polski rozpoczęła się we wtorek, 24 marca. Na apel m.in. Łukasza Grabarczyka związanego z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie odpowiedzieli właściciele czterech fabryk włókienniczych z różnych regionów Polski, którzy chcą pozostać anonimowi.

 

- W ciągu paru godzin powstało niemal 300 tysięcy maseczek – mówi pan Łukasz. - Chcielibyśmy wyprodukować maseczkę dla każdego Polaka. Dodatkowo wspieramy akcję: zostań w domu. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom – dodaje.

 

 

Liczba wynika ze śmieci

 


Reklama

- O akcji dowiedziałam się z internetu – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - 30 marca po raz pierwszy skontaktowałam się z pomysłodawcami. Pomyślałam, że warto, że nie mamy nic do stracenia, a jeśli uda nam się pozyskać maseczki, to znacznie zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.

 

Maseczki są ochronne, ale nie przeciwwirusowe. Znacznie niweluję jednak jego rozprzestrzenianie się drogą kropelkową. Gmina Dźwierzuty maseczki zamówiła dokładnie 1 kwietnia. - Liczba mieszkańców określona jest na podstawie deklaracji śmieciowych – mówi sekretarz Trusewicz. - Jest to wymóg organizatora akcji. Stąd ta liczba 4564 sztuk. Na razie czekamy na ich dostarczenie.

Reklama

 

Dystrybucją maseczek wśród mieszkańców mają zająć się sołtysi, ale nie jest wykluczone, że gmina o pomoc poprosi też strażaków ochotników.

 

 

Maseczka to obowiązek

- Na pewno musi być to zrobione bezpiecznie – mówi Barbara Trusewicz. - Tam, gdzie nie będziemy mogli wejść, maseczki zostawimy w skrzynkach pocztowych bądź po prostu powiesimy na płocie, ogrodzeniu. Niewykluczone, że maseczki będzie można odbierać na przykład w wiejskich świetlicach.

 

Przypominamy, że od czwartku, 16 kwietnia w całym kraju jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych.



Komentarze do artykułu

mieszkaniec

A kiedy będzie o kwiatkach i trawnikach, bo o inwestycjach już nie marzę ? Nie sztuka korzystać tylko z subwencji, podatków i datkach od bystrych, obrotnych ludzi. Lansuje się Pani Sekretarz, pokuszę się nawet, że bardziej ostatnio od Wójtowej. A tak na marginesie gratuluję czystek w gminie... Osiągnięcie nie lada. No cóż, a maseczką za 4-5 złotych nie kupicie mnie i wielu innych osób. Jak Bóg da uciekam z gminy, przynajmniej będą szanse na pracę, rozwój, itd.

Janusz

Z tego co czytam wychodzi, że w tej gminie potrafią tylko żebrać. Najpierw tablety do zdalnej nauki, później żywność najbardziej potrzebującym, bo to taka biedna gmina, teraz maseczki wszystkim mieszkańcom. Wszystko z zewnątrz. A co od siebie? Likwidacja szkoły w Linowie, nawodnienie boiska (jak dołożą) i chyba najwyższe w powiecie diety gminnych radnych. Tylko gratulować zaradności!

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-07-06 14:54:12

Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców

  • Piątek, 2020-07-03 10:00:03

Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia

  • Wtorek, 2020-06-09 15:26:00

Traktorek w darze od mieszkańców

  • Środa, 2020-06-03 14:12:23

30 lat działań dla dobra mieszkańców

  • Niedziela, 2020-05-24 22:16:27

Maseczki zza krat trafiły do potrzebujących

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja