Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Będą bronić szkół w Rumach i Linowie


Co tak zdenerwowało Krzysztofa Sawickiego? Analiza doradcy wójt Marianny Szydlik do spraw oświaty. Jest nim Marek Turowski. - Czy naprawdę potrzeba wydawać pieniądze na jakiegoś doradcę, aby ocenić stan oświaty w gminie? – pyta Sawicki. - Przecież widać to co roku przy zestawieniach budżetowych. To jakaś kol...



Co tak zdenerwowało Krzysztofa Sawickiego? Analiza doradcy wójt Marianny Szydlik do spraw oświaty. Jest nim Marek Turowski. - Czy naprawdę potrzeba wydawać pieniądze na jakiegoś doradcę, aby ocenić stan oświaty w gminie? – pyta Sawicki. - Przecież widać to co roku przy zestawieniach budżetowych. To jakaś kolejna zagrywka. Czyżby nasza pani wójt bała się wziąć odpowiedzialność za ewentualne decyzje dotyczące likwidacji szkół? Co ciekawe temat, jak na razie nie był poruszany, ani na sesji, ani na komisjach rady. Dziwna cisza.

Według wyliczeń doradcy gmina Dźwierzuty rocznie do funkcjonowania szkół dokłada ponad 2,5 miliona złotych. Według Turowskiego największym obciążeniem dla gminy są szkoły w Linowie i Rumach. Innego zdania są jednak nauczyciele i lokalne środowisko. - Być może gmina dokłada do funkcjonowania szkół, ale to nie wydatek, a inwestycja w nasze dzieci – mówi pani Katarzyna, jej córka chodzi do szkoły w Rumach. - Nie wszystko można przeliczać na złotówki. Jeśli będzie próba zamknięcia naszej szkoły to na pewno będziemy jej bronili.


Podobnego zdania są nauczyciele. Dla nich to dodatkowo miejsca pracy.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48