Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Aresztowano czterech Ukraińców podejrzanych o pobicie


Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafiło czterech obywateli Ukrainy. Dwóch 39-latków, 35- i 28-latek podejrzani są o zakłócenie miru oraz udział w pobiciu, przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, dwóch mieszkańców powiatu olsztyńskiego.Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (30.05.21r.) około godz. 05:00 w miejscowości Łupowo w gminie Dźwierzuty. Z relacji jednego z pokrzywdzonych, 25-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, czterech obywateli Ukrainy wdarło się do pomieszczenia gospodarczego, które zajmował on wspólnie ze swoim znajomych. Mężczyźni, bez podania konkretnej przyczyny, mieli zaatakować 25 i 30-latka.


Reklama

 

- Uderzali ich pięściami i kopali po całym ciele – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Agresorzy mieli również do zadawani ciosów używać niebezpiecznych przedmiotów.

 

Zarówno 25-latek jak i jego 30-letni znajomy zostali przewiezieni do szpitala w Szczytnie. 25-latek doznał ogólnych potłuczeń ciała, natomiast stan 30-latka we wstępnej diagnozie został określony jako ciężki.

 

Jeszcze tego samego dnia szczycieńscy policjanci zatrzymali do tej sprawy czterech obywateli Ukrainy, podejrzewanych o dokonanie tych czynów.

Reklama

 

We wtorek, 1 czerwca Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zwróciła się do miejscowego sądu z wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawców naruszenia miru i pobicia. Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy, który pozwala zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania karnego oraz zebrać w sprawie dowody wskazujące na duże prawdopodobieństwo, że podejrzana/y popełnił przestępstwo.

 

Podejrzani zostali przewiezieni już do wskazanych przez wymiar sprawiedliwości zakładów karnych. Na razie spędzą tam najbliższe 3 miesiące.

 

Za popełnione przestępstwo tj. użycie w bójce niebezpiecznych narzędzi, mężczyznom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

przyczyna

Ancymon jeden i drugi.

Napisz

Reklama


Komentarze