Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Areszt za grożenie rodzinie śmiercią


18-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty trafił na dwa miesiące do aresztu. Mężczyzna groził śmiercią swojej rodzinie.Mężczyzna został zatrzymany przez szczycieńskich policjantów, po tym jak groził nożem rodzinie. - Sprawcy przedstawiono zarzut gróźb karalnych oraz naruszenia miru domowego – mowi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.

 

 

We wtorek, 31 grudnia Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec 18-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wcześniej, w sobotę, 28 grudnia prokurator rejonowy zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny za wypowiadanie w stosunku do swojej rodziny gróźb pobawienia życia.


Reklama

 

 

- Środek jaki zastosował prokurator wobec 18-latkla nie skłonił go do refleksji nad swoim zachowaniem i mężczyzna nie zmienił swojego postępowania – wyjaśnia policjantka. - Po powrocie do domu, znajdując się pod wpływem alkoholu przy użyciu noża groził rodzinie pozbawieniem życia i zdrowia. Został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej jednostki.

 

 

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku i teraz 18-latek najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami.

Reklama

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze