Reklama


Reklama

Ankieta w sprawie smogu i „kopciuchów”


Miejscy urzędnicy chcą policzyć piece - tak zwane kopciuchy. Inwentaryzacja ma pozwolić na opracowanie skutecznego planu walki ze smogiem w Szczytnie. - Nie będzie chodzenia policjantów czy strażników miejskich po domach – uspokaja burmistrz Krzysztof Mańkowski. Mieszkańcy będą jednak musieli wypełnić i złożyć specjalną ankietę.Informację o liczeniu kopciuchów na swoim profilu Facebook umieścił burmistrz Krzysztof Mańkowski. I od razu wzbudziła ona kontrowersje. Pojawiły się pytania w jaki sposób urzędnicy będą liczyć te piece.


Reklama

 

- Nikomu do domów, czy mieszkań nie będziemy zaglądali – uspokaja Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Mieszkańcy będą musieli wypełnić ankietę, w której poinformują nas, czy korzystają z pieca, tak zwanego kopciucha.

 

Urzędnicy chcą poznać liczbę pieców w Szczytnie po to, aby opracować kompleksowy program ich wymiany.

 

Reklama

- Wiemy, ile takich śmieciuchów jest w zasobach komunalnych, ale nie wiemy, ile w mieszkaniach i domach prywatnych – mówi Mańkowski. - Aby skutecznie walczyć o czyste powietrze w naszym mieście musimy poznać skalę problemu. Dzięki temu będziemy mogli zabezpieczyć w budżecie wystarczającą kwotę na współfinansowanie ich wymiany. Program już działa, ale w naszej ocenie jest niewystarczający. Chcielibyśmy, aby działał nie sezonowo, a okrągły rok i aby dofinansowanie dotyczyło nie tylko wymiany samego pieca, ale też instalacji.

 

Na razie mieszkańcy mogą liczyć na do 5 tys. zł wsparcia na zakup pieca do domu i do 3 tys. zł na zakup pieca do mieszkania.Komentarze do artykułu

Ryś

Na razie to mieszkańcy mogą liczyć na złożenie wniosku i na nic więcej. Kto normalny weźmie 5000 tyś jak program \"czyste powietrze\" daje bez większych komplikacji 6750 zł. Wymiana pieca i wysłanie internetem kilku dokumentów. Panie w WFOS i GW w Olsztynie są bardzo pomocne.

Neo

Wystarczy przejechać się na ,,złodziejowo\" po 18-stej mgła smogowa aż dusi, tam wszyscy palą węglem w bezwietrzny dzień jest masakra.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Puknij się w swój pusty łeb.

  do ali


  2021-01-28 11:54:03
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

  Szczytnianka


  2021-01-28 11:35:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

  Seneka


  2021-01-28 02:35:20
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

  Coś dla policji.


  2021-01-27 20:19:14
 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20