Reklama


Reklama

Akcja oklaski za odblaski (zdjęcia)


Odblask to życie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. Niemal 1000 takich elementów odblaskowych już trafiło do mieszkańców powiatu szczycieńskiego w ramach akcji „Oklaski za odblaski”. - Jesień, zima to czas najtrudniejszy dla pieszych i rowerzystów – mówi starostwa. - Widoczność na drogach jest bardzo ograniczona. Nasza akcja ma sprawić, aby każdy pieszy czy rowerzysta wyposażony był w odblask i miał świadomość zagrożeń.Akcja ruszyła w listopadzie i wciąż trwa. Są to cykliczne działania. - Chodzi o to, aby poprawić bezpieczeństwo oraz wyedukować jak największą liczbę mieszkańców naszego powiatu, zarówno dzieci, jak i dorosłych – mówią Jarosław Matłach i Rafał Kiersikowski. - W pomysł zaangażowało się wielu partnerów: Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, PAKO Ubezpieczenia, Fabryka Klimatu, Zelbo Szczytno. Bardzo im dziękujemy za wsparcie, bo bez nich nasze działania nie miałyby tej skali. To dzięki nim nasza akcja, odblaski i spotkania edukacyjne trafiły już do kilkudziesięciu grup w naszym powiecie.

 

 

Morsy Pasym

Do akcji „Oklaski za odblaski” dołączyła grupa morsów z Pasymia. Gdy otrzymywali odblaski, brawo bił im między innymi starosta Jarosław Matłach.

 

 

Football Academy

Odblaski do młodych zawodników trafiły podczas ich treningu. Brawa bili im trener i rodzice.

 

 

Karatecy z Akademii Sztuk Walki

Odblaski do młodych zawodników trafiły podczas mikołajkowego treningu. Brawa bili im trenerzy oraz Rafał Kiersikowski, naczelnik Wydziału Promocji.

 

 

Sklepy z oklaskami

Do akcji włączyły się lokalne sklepy, między innymi w Dębówku, Linowie, Miętkich, Lemanach i Orzynach. Tam rozdawaniem odblasków, kalendarzyków, kamizelek... zajęły się sprzedawczynie. Te prezenty trafią do mieszkańców.


Reklama

 

 

Szkoła w powiecie

Do akacji włączyły się też szkoły podstawowe oraz przedszkola. Dzieci doskonale wiedzą, co to bezpieczeństwo. Często to one edukują swoich rodziców. Brawa dzieciom bili między innymi Tomasz Łachacz - przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie i Rafał Kiersikowski – naczelnik Wydziału Promocji, Rafał Wilczek – szef Lokalnej Organizacji Turystycznej, Michał Orzoł – pracownik starostwa.

 

 

Konkursy

 

W ramach akcji ogłoszono dwa konkursy – skierowane do szkół i przedszkoli, a drugi do mieszkańców. Trzeba było ułożyć rymowankę zawierającą hasło „Oklaski za odblaski”. Wśród szkół i przedszkoli wygrało przedszkole „Jaś i Małgosia” w Lipowcu. Wśród mieszkańców wygrała Ola Majewska. Do Oli trafiły odblaski i pamiątkowa czapka, które w jej imieniu dobrała mama Katarzyna. Gadżety wręczył wicestarosta Jerzy Szczepanek.

Przedszkole w Lipowcu otrzyma odblaski i pamiątkowe gadżety wraz z odblaskami.

 

A oto zwycięskie utwory konkursowe.

 

 

Posłuchajcie przedszkolaki!

Komunikat mamy taki:

idzie zima z mrozem, śniegiem,

deszczu, wiatru też przyniesie.

Dni są teraz bardzo krótkie,

rano ciemno, bardzo smutnie.

Gdy wracamy zaś z przedszkola,

mrok otacza nas dookoła.

Więc gdy jadą samochody,

Reklama

nie zobaczą też przeszkody.

Lecz przedszkolak każdy wie,

jak bezpiecznie ruszać się.

Ogłaszamy więc każdemu,

Mamie, tacie kochanemu:

ten kto nosi dziś odblaski

zasługuje na oklaski!

Pamiętajcie w każdy dzień

bez odblasków nie da się!

 

grupa Sówki

Gminne Przedszkole ,,Jasia i Małgosi"

 

 

MOJA MAMA POWIEDZIAŁA:

NOŚ ODBLASKI, BĘDZIESZ CAŁA.

 

NOSZENIE ODBLASKÓW BARDZO MI PASUJE,

BO MOJE KOŚCI OD GIPSU RATUJE

 

GDY NOSZĘ ODBLASKI,

TO SŁYSZĘ OKLASKI

BO KAŻDY JUŻ WIE,

ŻE ONE MOGĄ URATOWAĆ CIĘ!

 

DLA BEZPIECZEŃSTWA ZAŁÓŻ ODBLASK CZY NA RĘKĘ, CZY NA ROWER, CZY NA KURTKĘ CZY NA KROWĘ

 

Ola Majewska lat 9 z grupy Morsy PasymKomentarze do artykułu

Tomasz

Podobno w Zakładach Mięsnych przy maszynie do kręcenia kichy z kartofla :-D

Waldemar

Ładne buty.....

Piotr

A gdzie ten etat jej szykują?

Kasia

Może Pan Matlacha powinien się wypowiedzieć zwłaszcza gdy owe stanowisko dyrektora będzie podlegało jemu właśnie....

Karolina

Czy to prawda, że żona Pana radnego Rafa szykuje się na stanowisko dyrektora?

Marcin

Czy starosta jak i radni ze zdjęcia dołożyli do akcji coś z własnej kieszeni czy lansują się za cudze pieniądze?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03