Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Akcja oklaski za odblaski (zdjęcia)


Odblask to życie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. Niemal 1000 takich elementów odblaskowych już trafiło do mieszkańców powiatu szczycieńskiego w ramach akcji „Oklaski za odblaski”. - Jesień, zima to czas najtrudniejszy dla pieszych i rowerzystów – mówi starostwa. - Widoczność na drogach jest bardzo ograniczona. Nasza akcja ma sprawić, aby każdy pieszy czy rowerzysta wyposażony był w odblask i miał świadomość zagrożeń.Akcja ruszyła w listopadzie i wciąż trwa. Są to cykliczne działania. - Chodzi o to, aby poprawić bezpieczeństwo oraz wyedukować jak największą liczbę mieszkańców naszego powiatu, zarówno dzieci, jak i dorosłych – mówią Jarosław Matłach i Rafał Kiersikowski. - W pomysł zaangażowało się wielu partnerów: Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, PAKO Ubezpieczenia, Fabryka Klimatu, Zelbo Szczytno. Bardzo im dziękujemy za wsparcie, bo bez nich nasze działania nie miałyby tej skali. To dzięki nim nasza akcja, odblaski i spotkania edukacyjne trafiły już do kilkudziesięciu grup w naszym powiecie.

 

 

Morsy Pasym

Do akcji „Oklaski za odblaski” dołączyła grupa morsów z Pasymia. Gdy otrzymywali odblaski, brawo bił im między innymi starosta Jarosław Matłach.

 

 

Football Academy

Odblaski do młodych zawodników trafiły podczas ich treningu. Brawa bili im trener i rodzice.

 

 

Karatecy z Akademii Sztuk Walki

Odblaski do młodych zawodników trafiły podczas mikołajkowego treningu. Brawa bili im trenerzy oraz Rafał Kiersikowski, naczelnik Wydziału Promocji.

 

 

Sklepy z oklaskami

Do akcji włączyły się lokalne sklepy, między innymi w Dębówku, Linowie, Miętkich, Lemanach i Orzynach. Tam rozdawaniem odblasków, kalendarzyków, kamizelek... zajęły się sprzedawczynie. Te prezenty trafią do mieszkańców.


Reklama

 

 

Szkoła w powiecie

Do akacji włączyły się też szkoły podstawowe oraz przedszkola. Dzieci doskonale wiedzą, co to bezpieczeństwo. Często to one edukują swoich rodziców. Brawa dzieciom bili między innymi Tomasz Łachacz - przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie i Rafał Kiersikowski – naczelnik Wydziału Promocji, Rafał Wilczek – szef Lokalnej Organizacji Turystycznej, Michał Orzoł – pracownik starostwa.

 

 

Konkursy

 

W ramach akcji ogłoszono dwa konkursy – skierowane do szkół i przedszkoli, a drugi do mieszkańców. Trzeba było ułożyć rymowankę zawierającą hasło „Oklaski za odblaski”. Wśród szkół i przedszkoli wygrało przedszkole „Jaś i Małgosia” w Lipowcu. Wśród mieszkańców wygrała Ola Majewska. Do Oli trafiły odblaski i pamiątkowa czapka, które w jej imieniu dobrała mama Katarzyna. Gadżety wręczył wicestarosta Jerzy Szczepanek.

Przedszkole w Lipowcu otrzyma odblaski i pamiątkowe gadżety wraz z odblaskami.

 

A oto zwycięskie utwory konkursowe.

 

 

Posłuchajcie przedszkolaki!

Komunikat mamy taki:

idzie zima z mrozem, śniegiem,

deszczu, wiatru też przyniesie.

Dni są teraz bardzo krótkie,

rano ciemno, bardzo smutnie.

Gdy wracamy zaś z przedszkola,

mrok otacza nas dookoła.

Więc gdy jadą samochody,

nie zobaczą też przeszkody.

Reklama

Lecz przedszkolak każdy wie,

jak bezpiecznie ruszać się.

Ogłaszamy więc każdemu,

Mamie, tacie kochanemu:

ten kto nosi dziś odblaski

zasługuje na oklaski!

Pamiętajcie w każdy dzień

bez odblasków nie da się!

 

grupa Sówki

Gminne Przedszkole ,,Jasia i Małgosi"

 

 

MOJA MAMA POWIEDZIAŁA:

NOŚ ODBLASKI, BĘDZIESZ CAŁA.

 

NOSZENIE ODBLASKÓW BARDZO MI PASUJE,

BO MOJE KOŚCI OD GIPSU RATUJE

 

GDY NOSZĘ ODBLASKI,

TO SŁYSZĘ OKLASKI

BO KAŻDY JUŻ WIE,

ŻE ONE MOGĄ URATOWAĆ CIĘ!

 

DLA BEZPIECZEŃSTWA ZAŁÓŻ ODBLASK CZY NA RĘKĘ, CZY NA ROWER, CZY NA KURTKĘ CZY NA KROWĘ

 

Ola Majewska lat 9 z grupy Morsy PasymKomentarze do artykułu

Tomasz

Podobno w Zakładach Mięsnych przy maszynie do kręcenia kichy z kartofla :-D

Waldemar

Ładne buty.....

Piotr

A gdzie ten etat jej szykują?

Kasia

Może Pan Matlacha powinien się wypowiedzieć zwłaszcza gdy owe stanowisko dyrektora będzie podlegało jemu właśnie....

Karolina

Czy to prawda, że żona Pana radnego Rafa szykuje się na stanowisko dyrektora?

Marcin

Czy starosta jak i radni ze zdjęcia dołożyli do akcji coś z własnej kieszeni czy lansują się za cudze pieniądze?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama