Reklama


Reklama

Akademia olimpijskiego boksu rusza od stycznia


Bokserzy z Gwardii Szczytno będą uczestniczyć w projekcie Polskiego Związku Bokserskiego Akademia Boksu Olimpijskiego. - Zajęcia w ramach Akademii adresowane są do osób między 8 a 14 rokiem życia – mówi mówi Zenon Jagiełło, trener. - Ale w rodzinie Gwardii Szczytno miejsce znajdzie się i dla młodszych, i dla starszych. Zapraszam. Nabór ruszy w styczniu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 503-367-488.W projekt, oprócz Gwardii Szczytno, zaangażowało się wiele innych klubów z Polski m. in. Czarni Słupsk, Bombardier Gdynia, Husaria Gołdap, kluby z Białegostoku, Łomży, Warszawy, Tczewa, Nowego Dworu Mazowieckiego – mówi Jagiełło. - Prowadzimy ścisłą współpracę wymieniając się doświadczeniami. Prowadzimy wspólne treningi i spotkania integracyjne, które często powiązane są ze zwiedzaniem miast i poznawaniem ich historii. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Program zakłada dofinansowanie na wynajem sal, zakup sprzętu, organizacji obozów w ośrodkach w całej Polsce. Założeniem jest, poza aktywizacją dzieci i młodzieży, wyłowienie talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę i nasz region na arenie międzynarodowej.


Reklama

 

- W naszym klubie na dzień dzisiejszy w projekcie uczestniczy 60 dzieci i młodzieży z całego powiatu – mówi Jagiełło. - Zajęcia odbywają się w Szczytnie i Jedwabnie. Mają charakter ogólnorozwojowy z elementami boksu. Prowadzą je doświadczeni trenerzy, którzy od wielu lat zajmują się tą tematyką.

 

Gwardii udało się już wyłowić talenty uczestniczące w projekcie, które odniosły sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej są to: Jakub Pop, Kordian Cichowski, Maja Skwiot, Kacper Deptuła, Igor Jędrzejczyk, Patryk Borucki i Maciej Czyżman.

Reklama

 

- Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w programie – zachęca trener Jagiełło. - Zajęcia odbywają się: o godz. 16.30 w poniedziałki i środy, a o godz. 17.00 w piątki, w hali sportów walki WSPol w Szczytnie, natomiast we wtorki, czwartki i piątki o godzinie 19.00 w hali sportowej w Jedwabnie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze