Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Akademia olimpijskiego boksu rusza od stycznia


Bokserzy z Gwardii Szczytno będą uczestniczyć w projekcie Polskiego Związku Bokserskiego Akademia Boksu Olimpijskiego. - Zajęcia w ramach Akademii adresowane są do osób między 8 a 14 rokiem życia – mówi mówi Zenon Jagiełło, trener. - Ale w rodzinie Gwardii Szczytno miejsce znajdzie się i dla młodszych, i dla starszych. Zapraszam. Nabór ruszy w styczniu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 503-367-488.W projekt, oprócz Gwardii Szczytno, zaangażowało się wiele innych klubów z Polski m. in. Czarni Słupsk, Bombardier Gdynia, Husaria Gołdap, kluby z Białegostoku, Łomży, Warszawy, Tczewa, Nowego Dworu Mazowieckiego – mówi Jagiełło. - Prowadzimy ścisłą współpracę wymieniając się doświadczeniami. Prowadzimy wspólne treningi i spotkania integracyjne, które często powiązane są ze zwiedzaniem miast i poznawaniem ich historii. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Program zakłada dofinansowanie na wynajem sal, zakup sprzętu, organizacji obozów w ośrodkach w całej Polsce. Założeniem jest, poza aktywizacją dzieci i młodzieży, wyłowienie talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę i nasz region na arenie międzynarodowej.


Reklama

 

- W naszym klubie na dzień dzisiejszy w projekcie uczestniczy 60 dzieci i młodzieży z całego powiatu – mówi Jagiełło. - Zajęcia odbywają się w Szczytnie i Jedwabnie. Mają charakter ogólnorozwojowy z elementami boksu. Prowadzą je doświadczeni trenerzy, którzy od wielu lat zajmują się tą tematyką.

 

Gwardii udało się już wyłowić talenty uczestniczące w projekcie, które odniosły sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej są to: Jakub Pop, Kordian Cichowski, Maja Skwiot, Kacper Deptuła, Igor Jędrzejczyk, Patryk Borucki i Maciej Czyżman.

Reklama

 

- Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w programie – zachęca trener Jagiełło. - Zajęcia odbywają się: o godz. 16.30 w poniedziałki i środy, a o godz. 17.00 w piątki, w hali sportów walki WSPol w Szczytnie, natomiast we wtorki, czwartki i piątki o godzinie 19.00 w hali sportowej w Jedwabnie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama