Reklama


Reklama

Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej


Prawdopodobnie to właśnie Małgorzata Afanasjew zostanie pierwszym dyrektorem nowotoworzonej Szkoły Sportowej w Szczytnie. Co prawda pierwszy konkurs na to stanowisko został odwołany, ale burmistrz Krzysztof Mańkowski nie wyklucza, że właśnie pani Małgorzacie powierzy obowiązki dyrektora na pierwszy rok funkcjonowania placówki.



Szkoła Sportowa w Szczytnie ma zacząć działać od 1 września. Jej tworzeniem od samego początku zajmowała się właśnie Małgorzata Afanasjew, była dyrektor gimnazjum. Pierwszy konkurs na stanowisko został unieważniony z powodu koronawirusa.


Reklama

 

- Jeśli nie będzie warunków, aby przeprowadzić kolejny, to najprawdopodobniej obowiązki dyrektora powierzę właśnie pani Afanasjew – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - W tych szczególnych okolicznościach spowodowanych koronawirusem prawo daje mi taką możliwość. Poza tym nie ma co ukrywać, że pani Małgorzata była dobrym dyrektorem w gimnazjum, dobrym gospodarzem, świetnie poradziła sobie z utworzeniem nowej placówki więc jestem przekonany, że doskonale da sobie radę również w jej prowadzeniu, jako dyrektor.

 

Kadra nowej szkoły jest już właściwie skompletowana. Pracować ma tam około 50 osób, w tym ponad 30 nauczycieli.

Reklama

 

- Na dziś mamy też pewnych 250 uczniów – mówi Małgorzata Afanasjew. - Myślę, że powstanie 12 oddziałów, ale nie wykluczam, że może być ich nawet 13. Patrząc na te cyfry będzie to całkiem spora placówka. Niestety, nie uda nam się przeprowadzić drugiego testu sprawnościowego, który był już zaplanowany, ale w obecnej sytuacji nie możemy zaprosić uczniów do szkoły, dlatego tych wszystkich, którzy są chętni tu się uczyć przyjmiemy na podstawie złożonych dokumentów.

 

Małgorzata Afanasjew.

 

Szkoła sportowa będzie funkcjonowała na obiektach po byłym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Lanca. Do dyspozycji będzie miała też basen w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Placówka będzie nastawiona na szkolenie z zakresu siatkówki, piłki nożnej oraz lekkiej atletyki z pływaniem.

 

Fot. Paweł Adamski



Komentarze do artykułu

Karol Fąfara

Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

    do szary obywatel


    2020-08-04 13:07:07
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

    szary obywatel


    2020-08-04 12:11:21
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

    Śmieszek


    2020-08-03 13:17:48
  • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
    Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

    JWB


    2020-08-03 12:02:50