Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

88 komitetów wyborczych, wśród nich... Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów


Listy kandydatów do sejmu i senaty wystawi aż 88 komitetów wyborczych. Chętnych było więcej, bo zgłoszono ich 94, ale nie wszystkie spełniły wymagane warunki. Jako ciekawostkę można podać, że nazwy niektórych z tych ugrupowań brzmią wręcz zabawnie. Mamy oto w kraju na przykład...



W tym gronie tylko jeden komitet jest koalicyjny, 54 – to komitety wyborcze wyborców, a 30 zostało zgłoszonych przez partie polityczne. Ta liczba – 30 – wskazuje, że ugrupowań politycznych mamy w kraju dostatek. Myliłby się jednak ktoś, kto uznałby, że do wyborów startują wszystkie istniejące. Okazuje się, że oficjalnie i legalnie zarejestrowanych partii politycznych jest w Polsce aż... 88, czyli w wyborach uczestniczyć będzie tylko nieco ponad 30% z nich. Jako ciekawostkę można podać, że nazwy niektórych z tych ugrupowań brzmią wręcz zabawnie. Mamy oto w kraju na przykład Polską Partię Piratów, Polską Partię Internetową, Partię Kierowców, a nawet – co wielu może zadziwić – Komunistyczną Partię Polski. Nam, przynajmniej z nazwy, najbardziej podoba się: Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów, która zresztą w wyborach uczestniczyć będzie, bo swój komitet ma, podobnie jak i Partia Kierowców. Wszystkie komitety listy swoich kandydatów muszą zarejestrować do 3 września.


Reklama

Reklama

Zainteresowani mogą się tej partyjnej nawale przyjrzeć bliżej. Wykaz ugrupowań politycznych publikuje PKW (pkw.gov.pl/322_Wykaz_partii_politycznych).

 

 

Fot.  Archiwum  "Tygodnika Szczytno"



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-06-24 14:01:24

Lodowa atrakcja za niecałe 100 tysięcy

  • Środa, 2020-06-17 15:28:02

Szybka reakcja i naprawa

  • Piątek, 2020-05-01 21:44:33

Batory wśród hetmanów z Wielbarka

  • Piątek, 2020-04-03 10:53:40

Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik

  • Niedziela, 2020-02-09 15:29:13

Perełka wśród świetlic powstaje w Trelkowie

Reklama


Komentarze

  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

    CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


    2020-07-10 16:28:54
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

    Do K.arzyna


    2020-07-10 16:02:10
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

    Do zakłamanego .....,


    2020-07-10 15:42:59
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

    Do zakłamanego...


    2020-07-10 11:00:13
  • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
    Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


    2020-07-10 02:24:38
  • Szczytno odcięte od wody
    Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

    B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


    2020-07-09 22:28:26
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

    Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


    2020-07-09 16:43:22
  • Rybne trofea z Domowego
    A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

    Bajki wędkarzy.


    2020-07-09 10:29:52
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

    Dźwiersztyny mają głos!


    2020-07-09 10:23:55
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

    Donder


    2020-07-09 05:27:41