Reklama


Reklama

83-latka spacerowała po mieście w samej piżamie


83-letnia kobieta samotnie, rano, w mrozie spacerowała ulicą Mickiewicza w samej piżamie. Do incydentu doszło we wtorek, 1 grudnia, około godz. 5. Staruszkę zobaczył przejeżdżający ulicą kierowca. Wezwał policję.Staruszką natychmiast zaopiekowali się funkcjonariusze.

 

- Z relacji świadka wynikało, że kobieta ubrana jest tylko w piżamę, a temperatura powietrza spadła poniżej zera – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

83-latkę policjanci odnaleźli na ulicy Bartna Strona. To mieszkanka Szczytna.

 

- Kobieta była wyziębiona i wystraszona – mówi sierżant Cyganiuk. - Nie była w stanie powiedzieć gdzie idzie. Nie wiedziała też gdzie się znajduje. Z uwagi na jej zły stan psychofizyczny mundurowi wezwali karetkę.


Reklama

 

Ratownicy medyczni przebadali staruszkę. Na szczęście jej stan nie wymagał hospitalizacji.

 

Policjanci ustalili aktualny adres zamieszkania kobiety i przewieźli ją do domu, który znajdował się w drugiej części miasta. Na miejscu obecny był jej syn, który przejął nad nią opiekę. Mundurowi sporządzili również stosowną dokumentację, celem poinformowania Miejskiego Ośródka Pomocy Społecznej o podjętej interwencji i ewentualnej potrzebie objęcia kobiety stałą opieką.

Reklama

 

Jak dodaje sierżant Cyganiuk funkcjonariusze wdzięczni są mieszkańcom za każde tego typu zgłoszenie. - Jeden telefon może uratować ludzkie życie – mówi policjantka. - Tak było w przypadku tej interwencji.Komentarze do artykułu

Rysiek z klanu do \"Tygodnika Szczytno\"

Zgłaszam tego Pana ( kierowcę) który poinformował policję o spacerującej 83- latce do konkursu \"Miko -Lajki \" , dane lub nr.tel. jego posiada policja.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze