Reklama


Reklama

76-letni kierowca Peugeota „ściął” łuk i uderzył w Audi


Do groźnego wypadku doszło wczoraj (wtorek, 3 listopada) w okolicy Dźwierzut. Zderzyły się tam peugeot i audi. Dwie osoby zostały ranne. 76-letni mężczyzna trafił do szpitala.Do wypadku doszło około godziny 21 na trasie Szczepankowo – Dźwierzuty. Wyglądał naprawdę groźnie. Oba auta były solidnie porozbijane. Na miejscu zjawili się strażacy ratownicy i policjanci.

 

 

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki peugeot jadąc od miejscowości Gisiel w kierunku miejscowości Dźwierzuty, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – tłumaczy sierżant Izabela Cyganiuk, ze szczycieńskiej policji. - 76-letni mieszkaniec Bartoszyc na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Audi, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Siła uderzenia była tak duża, że Audi wypadło z drogi i wjechało do rowu.


Reklama

 

76-latek trafił do szpitala w Szczytnie. Mundurowi ustalili, iż obaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca peugeota posiadał uprawnienia od 24 lat. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć, co się dokładnie wydarzyło.

 

Teraz sprawą zajmą się szczycieńscy śledczy, którzy wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

 

 

Szczycieńscy policjanci przypominają ! Wcześniej zapadający zmrok, częste opady deszczu, a przede wszystkim mokra i śliska jezdnia to warunki, które nie sprzyjają kierowcom. Wraz ze zmianą pogody zmienia się także przyczepność naszych pojazdów do drogi.

Reklama

 

Prowadzenia pojazdu w takich warunkach wymaga od kierującego zdecydowanie większej koncentracji, uwagi i czujności. Pamiętajmy, aby jechać z prędkością pozwalającą na szybką reakcję i panowanie nad pojazdem, w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze