Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

7-letni chłopiec i jego 8-miesięczna siostra odebrani rodzicom


W poniedziałek, 17 sierpnia około godz. 23:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zostali skierowani do jednego z mieszkań położonych na terenie gminy Szczytno. Interwencję zgłosiła kobieta, która twierdziła, że jej 8-miesięczna córka została zabrana siłą przez ojca i ten nie chce jej oddać matce.Funkcjonariusze na miejscu interwencji ustalili, że między parą doszło do kłótni, podczas której mężczyzna zabrał matce 8-miesięczne dziecko i nie chciał oddać pomimo próśb kobiety.


Reklama

 

- Na miejscu obecny był również 7-letni synek kobiety – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Policjanci ustalili, że oboje rodzice są nietrzeźwi i nie mogą dalej sprawować opieki nad dziećmi, które były przy nich. Szczycieńscy policjanci w porozumieniu z pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie postanowili przekazać dzieci pod opiekę rodziny zastępczej. Sprawa tej rodziny zostanie również przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach dzieci nieodpowiedzialnych rodziców.

 

Reklama

 

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. O wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach względem małoletnich szczycieńscy funkcjonariusze informują Sąd Rodzinny i Nieletnich. Należy także pamiętać, że rodzice, którzy naruszają obowiązujące przepisy prawa, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

 

 

Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń, każdy kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. Na taki zarzut i prawne konsekwencje naraziła się para, która znajdując się w stanie nietrzeźwości, sprawowała opiekę nad swoimi dziećmi. Szczycieńscy policjanci zabezpieczyli dzieci i przekazali je pod opiekę rodziny zastępczej.Komentarze do artykułu

Sp

Mol a T nie wiesz że jedno z rodziców musi być trzeźwe żeby, sprawować opiekę nad dziećmi? Nie pogrążaj, się takimi poglądami

mol

Czy można wiedzieć w jakich okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia przebywały dzieci? Co konkretnie zagrażały ich zdrowiu? Z artykułu nie wynika co to za niebezpieczeństwo. Chyba samo bycie pod wpływem nie jest przesłanie uprawdopodobniającym powstanie okoliczności zagrażających zdrowiu.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Facet odleciał. Aby tylko zaistnieć. Może coś mądrego wymyślić dla żyjących, Panie Radny. Rzeczywiście skład Rady tej kadencji mamy wyjątkowo dobrany. Jeden wart drugiego- same asy.

  dr


  2021-09-27 12:59:02
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  W Szczytnie to świecka tradycja- jeszcze nigdy nie zrobiono nic na czas, zgodnie z planem.

  dr


  2021-09-27 12:54:55
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dlaczego w takich sprawach wypowiadają się faceci , a to dotyczy dramatu kobiet . W latach końca 80 tych jechałem z Olsztyna pociągiem ze starszą wówczas kobietą . Ona mi powiedziała ( głośno było na temat aborcji) \" co oni politycy będą się zajmować moją dupą to moja sprawa , niech się zajmą , aby ludziom było lepiej żyć .

  Zdzysk


  2021-09-27 09:53:29
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Ręka rękę myje....

  Tomasz


  2021-09-27 07:07:51
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Może i byłbym za tą inicjatywą, gdyby nie to, ze firmuje ją Paweł Wicha-Krassowski. Takie tematy powinny być podejmowane przez środowiska - osoby, których te sprawy bezpośrednio dotyczą. A tak - staje się to zwykłą hucpą polityczną, bez krzty szacunku dla prawdziwych dramatów ludzkich. Zdaje się, że jakieś wybory będą szybciej, niż zakłada to kalendarz.

  Krajan


  2021-09-26 20:50:14
 • Zazdrosny anonim na starostę
  mol , i z tym się z Tobą zgadzam.

  Coś tu nie tak .


  2021-09-26 19:51:22
 • Nartom wodnym „zaszkodził” muł
  zaszkodził muł... w głowach samorządowców

  Kolega Krzyśka


  2021-09-26 18:06:35
 • Konkurs Eko Pocztówka z wakacji, do wygrania rower
  W sierpniu też miał być konkurs z butelek plastykowych na ścieżce rowerowej Szczytno-Biskupiec , i guzik z pętelką wyszedł z tego.

  Jaja sobie robicie .


  2021-09-26 08:48:05
 • Dlaczego podkładki tarasowe są ważne? 
  Żona od zawsze chciała ładny drewniany taras, a że ja się nie znam na jego budowie, to zleciłem to firmie Parkietlux. Nie wiem czy stosowali podkładki, ale na pewno zrobili wszystko dobrze, bo po 4 latach nic się z tarasem nie dzieje.

  Marek


  2021-09-26 02:42:34
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w ruiny :-)

  raczej


  2021-09-25 22:49:38